23 października 2020 r.
 Aktualnosci
30.07.2013; 10:59
Ziemia Myślenicka na festiwalu: zobacz artystów z Myślenic na żywo

Już w ten weekend Reprezentacyjny Zespół Pieśni i Tańca „Ziemia Myślenicka” wyjedzie na Tydzień Kultury Beskidzkiej. Przez trzy dni grupa z Myślenic zaprezentuje się w Szczyrku, Makowie Podhalańskim i Wiśle. Widzowie będą mogli zobaczyć premierowe choreografie i usłyszeć nową muzykę. Korzystając z letniego weekendu zachęcamy naszych czytelników do udziału w koncertach. Dystans z Myślenic do Szczyrku czy Wisły nie jest wielki, a festiwalowa propozycja to ciekawy pomysł na weekend z rodziną czy przyjaciółmi.

Pierwszy z zaplanowanych trzech koncertów „Ziemi Myślenickiej” obędzie się w piątek 2 sierpnia o godzinie 18.00 w Szczyrku w amfiteatrze pod słynną skocznią SKALITE. Obok Zespołu z Myślenic zaprezentują się także inne grupy – w tym m.in. SMEDEREVO ze Smedereva (SERBIA). Następnego dnia w sobotę 3 sierpnia o godzinie 20.00 Zespół będzie koncertować w Makowie Podhalańskim na estradzie Makowianka. Artyści dadzą wspólny koncert z Zespołami RAČAN z Oszczadnicy (SŁOWACJA) oraz ANITA GARIBALDI z Encantado (BRAZYLIA). Ostatniego dnia weekendu w niedzielę 4 sierpnia w okolicach godziny 18.00 w Amfiteatr im. Stanisława Hadyny „Ziemia Myślenicka” zatańczy ostatni koncert na festiwalu.

- Zachęcamy wszystkich czytelników do kibicowania naszemu Zespołowi. Tydzień Kultury Beskidzkiej, to jeden z największych i najbarwniejszych festiwali w Europie. Kilkuset artystów i kilkadziesiąt grup z całego świata. Wspaniała okazja do poznania zagranicznego i rodzimego folkloru. Zarówno Szczyrk, Wisła czy Maków Podhalański, to ciekawe turystycznie miejsca. Sądzę, że to doskonały pomysł na weekend, a nam z całą pewnością będzie bardzo miło spotkać wśród publiczności mieszkańców naszej okolicy – zachęca Piotr Szewczyk, dyrektor Zespołu „Ziemia Myślenicka”.

Na każdym z zaplanowanych koncertów „Ziemia Myślenicka” wystąpi z 40 minutowym programem. Po raz pierwszy zaprezentuje na scenie choreografię pieśni i tańców Ziemi Rzeszowskiej „Zapustne tańcowanie” w choreografii Karoliny Druzgały do muzyki autorstwa Tomasz Pawlaka. Partnerami  udziału Zespołu w festiwalu są Gmina Myślenice oraz Województwo Małopolskie.

- Nie po raz pierwszy decydujemy się na prezentacje premierowych układów i muzyki właśnie na Tygodniu Kultury Beskidzkiej. Dwa lata temu przedstawiliśmy w Wiśle Pieśni i Tańce Lachów Sądeckich. To taka forma testu, jak publiczność przyjmie naszą nową artystyczną prezentację – wyjaśnia Tomasz Pawlak, kierownik muzyczny Zespołu.

Szczegółowy harmonogram koncertów można znaleźć na stronie www.rok.bielsko.pl w zakładce Tydzień Kultury Beskidzkiej lub na fanpage'u Zespołu „Ziemia Myślenicka” na facebooku: https://www.facebook.com/ziemiamyslenicka

Copyright © 2006 Zespół Pieśni i Tańca Ziemia Myślenicka. Partner: Paintball Kraków - Myślenice Projekt i wykonanie: Agencja Hotmind.