23 października 2020 r.
 Aktualnosci
09.04.2013; 20:31
Ziemia Myślenicka: koncert już w maju
Reprezentacyjny Folklorystyczny Zespół Miasta i Gminy Myślenice – Zespół Pieśni i Tańca „Ziemia Myślenicka” serdecznie zaprasza do udziału w niezwykłym widowisku taneczno-muzycznym dedykowanym Polakom i Polonii za Granicą z okazji przypadającego w maju święta wszystkich naszych rodaków, którzy z różnych przyczyn musieli opuścić Ojczyznę. Honorowy patronat nad tym wydarzeniem sprawują: Róża Thun Posłanka do Parlamentu Europejskiego, Marek Łatas Poseł na Sejm RP, Marek Sowa Marszałek Województwa Małopolskiego, Mieczysław Kęsek Radny Województwa Małopolskiego oraz Maciej Ostrowski Burmistrz Miasta i Gminy Myślenice. Koncert będzie kompilacją najwspanialszych pieśni polonijnych oraz najbarwniejszych elementów polskiego folkloru od Tatr aż po Bałtyk. Zespół specjalnie na te okazję przygotował niecodzienny repertuar, który zaprezentuje blisko 200 osobowa grupa artystów profesjonalnych i amatorów. Spektakl, wzbogacony o wzruszające elementy multimedialne przeniesie nas wszystkich do miejsc, gdzie Polacy żyją, pracują i tęsknią do rodzinnego kraju.
 
Dzień Polaków i Polonii
Dzień Polonii i Polaków za Granicą jest świętem ustanowionym w 2002 roku przez Senat Rzeczypospolitej Polskiej. Dla wielu osób jest to jednak wydarzenie mało znane. Ziemia Myślenicka koncertową propozycją chce zwrócić uwagę na wielki wkład Polaków mieszkających za granicą w rozwój naszej Ojczyzny, w pielęgnowanie wartości, a przede wszystkim promocję pozytywnych postaw wypływających wprost z niezwykle pięknej i wartościowej kultury polskiej.
Wydarzenie ma inspirować do refleksji patriotycznych i Polski otwartej dla wszystkich idei. Gdzie swoje miejsce znajdzie każdy obywatel, bez względu na różniący nas światopogląd, status materialnych, wiek czy pochodzenie.
 
Program koncertu
Na dwuczęściowy spektakl (120 minut) złożą się m.in. tańce z okresu księstwa warszawskiego, tańce narodowe, pieśni i tańce mieszczan i górali żywieckich, tańce inspirowane folklorem łowickim oraz pieśni w zupełnie nowych aranżacjach: Daleko, daleko…, Kraj rodzinny matki mej czy Polskie kwiaty. Na scenie zaprezentują się wszystkie grupy wiekowe.
 
Sprzedaż biletów
Koncerty odbędą się w sobotę 11 i niedzielę 12 maja 2013 roku. Wstęp 20 zł. Sprzedaż biletów w siedzibie Zespołu ul. Kościuszki, 32-400 Myślenice w każdy poniedziałek, wtorek i piątek w godzinach od 17.00 do 19.o0. Na obydwa koncert ilość miejsc ograniczona. Nie przewidziano rezerwacji telefonicznej. Odbioru biletów i płatności należny dokonywać bezpośrednio przy zakupie. Nie przewidziano biletów ulgowych. Dochód ze sprzedaży biletów zostanie w całości przeznaczony na działalność statutową Myślenickiego Towarzystw Kultury. 
Copyright © 2006 Zespół Pieśni i Tańca Ziemia Myślenicka. Partner: Paintball Kraków - Myślenice Projekt i wykonanie: Agencja Hotmind.