23 października 2020 r.
 Aktualnosci
02.05.2012; 10:59
Ziemia Myślenicka zatańczy w finale Got to Dance
Reprezentacyjny Zespół Pieśni i Tańca "Ziemia Myślenicka" wszedł do finału pierwszej polskiej edycji nowego tanecznego show telewizji Polsat Got to Dance Tylko Taniec. Jest to wydarzenie bez precedensu w polskiej telewizji. Jak dotychczas żadna formacja reprezentująca polski taniec ludowy nie zakwalifikowała się aż tak wysoko.
 
Ziemia Myślenicka postawiła na taniec ludowy wzbogacony o nowoczesne aranżacje muzyki folkowej. Takie połączenie sprawiło, że przypadli do gustu tysiącom polaków, którzy w drugim półfinałowym odcinku na żywo zdecydowali, że to właśnie zespół z Myślenic wejdzie do wielkiego tanecznego finału.
 
- Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że udało nam się wytańczyć finał. To wręcz niesamowite! Nikt z nas się tego nie spodziewał. Przed finałem pełna mobilizacja. Pracujemy nad kolejnym układem. Czasu nie jest wiele, ale staramy się jak możemy – mówi Piotr Szewczyk, dyrektor Zespołu „Ziemia Myślenicka”.
 
Tancerze są dumni z tak wielkiego osiągnięcia. Podkreślają jednak, że to nie tylko ich sukces, ale także wszystkich tych którzy nie szczędzili sms-ów i głosowali. Szczególnie wdzięczni są mieszkańcom gminy z której pochodzą za pełną mobilizację i solidarne głosowanie. Wyrazy uznania kierują także do wszystkich sympatyków tańca ludowego z całej Polski dla których polski taniec ludowy okazał się manifestacją wartości i siły polskiej kultury i tradycji.
 
- Nasze nie znaczy gorsze. Może nie jest to szaleństwo popisów, szpagatów czy fikołków, ale taniec, który wypływa wprost z naszej tradycji i naszych serc. Mamy szacunek dla wszystkich rodzajów tańca, ale ludowy kochamy szczególnie mocno – mówi Monika Tomaszewska, tancerka Zespołu.
 
Wielki finał z udziałem siedmiu najlepszych grup odbędzie się 11 maja o godzinie 20.00, oczywiście na żywo w telewizji Polsat. Przed telewidzami zatańczy sześciu wykonawców wskazanych w przez widzów podczas odcinków półfinałowych w głosowaniu sms (po dwie grypy z każdego odcinak) i jeden z tzw. „dziką kartą”, którą przyznają użytkownicy facebooka. Ziemia Myślenicka jest jedynym reprezentantem województwa Małopolskiego.
 
-  Mamy nadzieję, że w finale także możemy liczyć na głosy naszych widzów. Nasz sukces, to także zwycięstwo polskiej kultury i doskonała promocja folkloru i zespołów pieśni i tańca w całej Polsce – przekonują członkowie Zespołu „Ziemia Myślenicka”.
 
     
 
ZOBACZ PÓŁFINAŁOWY TANIEC ZESPOŁU ZIEMIA MYŚLENICKA
 
 
 
 
 
Copyright © 2006 Zespół Pieśni i Tańca Ziemia Myślenicka. Partner: Paintball Kraków - Myślenice Projekt i wykonanie: Agencja Hotmind.