3 czerwca 2020 r.
 Aktualnosci
09.04.2012; 15:51
Ziemia Myślenicka w Got to Dance Tylko Taniec
Zespół Ziemia Myślenicka wziął udział w castingach do nowego show Polsatu „Got to Dance – Tylko Taniec”. Tancerze z Myślenic przeszli etap pre-castingu we Wrocławiu, podczas którego zmagali się z kilkoma tysiącami tancerzy, solistów i grup tanecznych z całej Polski. Sukces we Wrocławiu otworzył artystom drzwi do kolejnego etapu – castingu głównego w Warszawie. Występ myślenickiej formacji będzie można zobaczyć na antenie Polsatu 2 marca o godz. 20.
 
- Zatańczyliśmy w Warszawie coś zupełnie innego odbiegającego od naszego standardowego programu i to spodobało się zarówno jurorom, jak i publiczności. Połączenie folkloru tanecznego ze współczesną aranżacją muzyki ludowej…  O tym czy przejdziemy dalej zdecydują jurorzy. Jesteśmy przygotowani do kolejnych etapów, ale nie chcemy zapeszać – komentuje Piotr Szewczyk, dyrektor Zespołu „Ziemia Myślenicka”.
 
Do Warszawy na główny casting trafiło 200 wyselekcjonowanych uczestników zarówno indywidualnych, jak i grupowych (zespoły taneczne). Wiek, forma tańca czy jego rodzaj nie miały znaczenia. Do programu i odcinków na żywo ostatecznie trafi 24 uczestników wybranych przez jury w składzie: Krystyna Mazurówna, Michał Malitowski, Alan Andersz i Joanna Liszowska. Czy znajdzie się wśród nich „Ziemia Myślenicka” Tego nie wiadomo. Zespół, podobnie jak widzowie, przekona się o tym najprawdopodobniej pod koniec marca. Póki co wyemitowane zostaną cztery odcinki castingowe. W jednym z nich zaprezentują się młodzi tancerze Myślenic.
 
- Wszystko wskazuje na to, że będziemy w pierwszym z czterech odcinków, czyli 2 marca (piątek) o godzinie 20.00. Pewności jednak nie mam dlatego zachęcam do oglądania wszystkich odcinków. Z resztą mieliśmy okazję zobaczyć produkcję programu od środka i zapowiada się ciekawe taneczne show – kontynuuje Piotr Szewczyk.
 
Skąd pomysł na udział Zespołu w tego typu widowisku? Szefostwo „Ziemi Myślenickiej” podkreśla, że w ten sposób chcą zwrócić uwagę na folklor. W mediach od kilku już lat mamy ciągle do czynienia z określonym rodzajem tańca, a to hip-hop, tańce latynoamerykańskie czy taniec współczesny. To są wspaniałe i wymagające techniki, ale folklor wcale nie jest gorszy i można się nim świetnie bawić.
 
- Proszę pamiętać, że tak niezwykle popularne tańce jak step irlandzki, samba brazylijska, grecka zorba, hiszpańskie flamenco czy węgierski czardasz, to tańce ludowe. Czemu my w Polsce nie możemy bawić się naszymi rdzennymi tańcami? Mam nadzieję, że choć w niewielkiej części uda nam się pokazać, że warto docenić folklor – zwłaszcza, że zatańczyliśmy coś bardzo oryginalnego – dodaje Piotr Szewczyk.
Copyright © 2006 Zespół Pieśni i Tańca Ziemia Myślenicka. Partner: Paintball Kraków - Myślenice Projekt i wykonanie: Agencja Hotmind.