23 października 2020 r.
 Aktualnosci
15.11.2011; 20:09
Rok inny niż wszystkie
Reprezentacyjny Folklorystyczny Zespół Miasta i Gminy Myślenice Zespół Pieśni i Tańca „Ziemia Myślenicka” już 3 i 4 grudnia o godzinie 17.00 zaprezentuje się w pełnej okazałości w ramach dorocznych galowych koncertów, które stanowią podsumowanie mijającego sezonu artystycznego. Artyści kończą przełomowy w historii Zespołu rok, który przyniósł wiele dobrych i cennych zmian. Wkrótce rozpocznie się 25 sezon artystyczny i przygotowania do wielkiego jubileuszu 25 lecia pracy twórczej.
 
Podczas grudniowych koncertów Zespół zaskoczy publiczność premierą trzech nowych elementów programu. Z nowości wykonawcy zaprezentują: wiązankę pieśni i tańców Lachów Sądeckich, Górnego Śląska oraz pieśń Mój Wianeczku. Twórcami premierowych numerów są młodzi artyści od lat związani z Myślenicami, którzy wychowali się w Zespole i występują z nim od wielu, wielu lat.
 
- To przełom, a zasadniczo świadectwo coraz większego rozwoju „Ziemi Myślenickiej”. Oto doczekaliśmy czasów, kiedy wychowaliśmy własnych twórców z wysokimi kwalifikacjami i niekwestionowanym talentem. Taka jest przecież misja naszego Zespołu rozwijać i pielęgnować talenty wśród dzieci, młodzieży i dorosłych z terenu Gminy Myślenice. W ruchu artystycznym, każdego rodzaju, prawdziwym wyzwaniem jest stworzenie z grupy amatorów, dzieła, które ma charakter profesjonalny. Nie sztuką jest zatrudnić zawodowców, sztuką jest wykrzesania z amatorów pasję i talenty, które sprawiają, że Zespół podoba się na całym świecie. Wszystkim ludziom, którzy tworzą „Ziemię Myślenicką” serdecznie dziękuje. Bez waszej pracy nie było by tego sukcesu – komentuje Piotr Szewczyk, dyrektor Zespołu Pieśni i Tańca „Ziemia Myślenicka”.    
 
Grudniowe koncerty będą wyjątkowe i co do tego nie ma żadnych wątpliwości. W blisko 90 minutowym widowisku podzielonym na dwie części zaprezentuje się w sumie: 130 artystów w blisko 200 kompletach strojów ludowych z 10 regionów Polski. Sobotni koncert (3 grudnia) będzie oceniany przez ekspertów z Rzeszowa i Warszawy w ramach certyfikacji Zespołu do Międzynarodowej Rady Stowarzyszeń Folklorystycznych Festiwali i Sztuki Ludowej CIOFF.
 
- Już dziś zapraszamy na dwa koncert w sobotę 3 i niedzielę 4 grudnia. Na koncert sobotni wstęp wyłącznie za imiennymi zaproszeniami natomiast w niedzielę zapraszamy wszystkich zainteresowanych widzów. Wejściówki można odbierać od 21 listopada w sekretariacie Zespołu „Ziemia Myślenicka” w budynku OSP Śródmieście (strażnica przy Rynku) w godzinach od 10 do 13 i 16 do 19. Podczas obu koncertów przewidzieliśmy kwestę na rzecz naszej grupy. Zachęcam do hojności – mówi Karolina Druzgała, członek Zarządu Myślenickiego Towarzystwa Kultury na co dzień instruktor tańca i choreograf.
 
Z Zespołem „Ziemia Myślenicka” oprócz wymienionych już twórców pracuje kilku instruktorów artystycznych. Głównym choreografem i instruktorem tańca jest Konrad Kowalczyk, kierownikiem muzycznym Marek Kluza, instruktorem muzycznym Aurelia Bogacka Prokocka i Tomasz Pawlak, głównym instruktorem tańca i choreografem grup dziecięcych jest Maria Osadzińska, instruktorem tańca i korepetytorem śpiewu Małgorzata Wątor, o stroje dba Kamil Kmieciak; akompaniatorami są Tomasz Pawlak i Sylwester Kordas.
 
Koncert jest współfinansowany przez Miasto i Gminę Myślenice w ramach realizacji przez Myślenickie Towarzystwo Kultury zadania zleconego pn. „Prowadzenie działalności Reprezentacyjnego Zespołu Miasta i Gminy Myślenice – Zespołu Pieśni i Tańca „Ziemia Myślenicka”.
 
ZOBACZ PROGRAM KONCERTY
 
 
 
 
 
Copyright © 2006 Zespół Pieśni i Tańca Ziemia Myślenicka. Partner: Paintball Kraków - Myślenice Projekt i wykonanie: Agencja Hotmind.