23 października 2020 r.
 Aktualnosci
28.09.2011; 12:02
Kolejne pieniądze na kulturę
Myślenickie Towarzystwo Kultury otrzymało już kolejne wsparcie w ramach programów grantowych realizowanych przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego. Tym razem do kasy towarzystwa wpłyną pieniądze na realizację zadania pn.: Nie wstydź się kultury! Małopolski folklor: możesz być dumny! Realizacja projektu rozpocznie się 10 października 2011.
 
- Wartość zadania oszacowaliśmy na 10 tys. złotych i tyle też będzie nas kosztowało. Województwo wsparło nas w kwocie 7 tys. zł z programu: Małopolska Nasz Region Nasza Szansa. W poprzedniej edycji otrzymaliśmy 3 tys. zł. Idziemy do przodu – cieszy się Piotr Szewczyki, prezes Myślenickiego Towarzystwa Kultury.
Całe zadanie będzie poświęcone głównie Zespołowi Pieśni i Tańca „Ziemia Myślenicka”. Podczas realizacji powstanie m.in. nowa strona internetowa, bardzo interesujący i nietypowy album ze zdjęciami oraz program muzyczno – taneczny. Myślenickie Towarzystwo Kultury jest jedyną organizacją czy centrum lokalnej kultury z Gminy Myślenice, które otrzymało wsparcie z programu zarówno w tej jak i poprzedniej edycji. Wkrótce zakończą się też nabory m.in. do Fundacji Kronenberga, gdzie MTK składa aplikację i do Fundacji Orange. Niedługo konkursy rozpisze minister kultury. Jak zakłada Piotr Szewczyk także i tam wyśle odpowiednie dokumenty.
Copyright © 2006 Zespół Pieśni i Tańca Ziemia Myślenicka. Partner: Paintball Kraków - Myślenice Projekt i wykonanie: Agencja Hotmind.