23 października 2020 r.
 Aktualnosci
13.08.2011; 17:07
Wkrótce wielka przeprowadzka

Zakończył się pierwszy etap modernizacji pomieszczeń w budynku Ochotniczej Straży Pożarnej Myślenice Śródmieście na potrzeby artystyczno – warsztatowe Zespołu Pieśni i Tańca „Ziemia Myślenicka”. Już wkrótce Zespół zmieni adres i od września rozpocznie zajęcia w nowych salach. Przed wykonawcami jeszcze tylko założenie podłogi, a przed Zespołem zakup wyposażenia muzycznego, tj. dwóch pianin.

 

Przypomnijmy, że w związku z powstającym w MOKiS kinem cyfrowym przed Zespołem „Ziemia Myślenicka” stanęła konieczność zmiany siedziby. Proponowana przez MOKiS lokalizacja w Domu Ludowym na Górnym przedmieściu nie została przyjęta ze względu na odległość i odbywające się tam uroczystości weselne, co kolidowałoby z normalną pracą Zespołu. W tej sytuacji Burmistrz Myślenic Maciej Ostrowski zaproponował pomieszczenia OSP Śródmieście. Zespół podpisał z Zarządem OSP stosowne porozumienie na mocy którego będzie realizował tam swoje zajęcia. Dzięki gościnności strażaków udostępniona została duża sala, gdzie będą odbywać się zajęcia taneczne, świetlica, która została przekształcona na studio dla chóru i zespołu muzycznego (kapela) oraz wspólnie z Prezesem OSP, stowarzyszeniem Motosport Myślenice pomieszczenie biurowe dla kierownictwa Ziemi Myślenickiej. Pomieszczenia mają wyłącznie charakter sal ćwiczebnych, koncerty Zespołu, jeśli dyrekcja MOKiS na to pozwoli nadal będą odbywać się w sali widowiskowej Ośrodka Kultury.
Zaprojektowany zakres prac modernizacyjnych obejmuje w przyszłej sali tanecznej: malowanie, prace akustyczne związane z jej wytłumieniem, montaż luster i drążków, montaż podłogi, zmianę oświetlenia oraz budowę małego podestu scenicznego. Natomiast w studiu muzycznym przede wszystkim prace akustyczne związane z obłożeniem ścian wykładziną akustyczną.
Prace zostały podzielone na trzy etapy: pierwszy już się zakończył i objął m.in. malowanie i prace akustyczne w obu pomieszczeniach, drugi, to montaż podłogi wraz z podestem scenicznym w sali tanecznej, natomiast trzeci to zakup przez Zespół wyposażenia muzycznego (dwa pianina).
- Liczę na to, że z życzliwością strażaków nasza nowa siedziba będzie nam służyć przez kolejne długie, długie lata. Planujemy zapuścić tam korzenie, bowiem widzimy głęboki sens takiej współpracy. W strażnicy oprócz nas swój kąt ma już od lat orkiestra dęta, Maltańska Służba Medyczna czy Motosport Myślenice – mówi Piotr Szewczyk z Zespołu „Ziemia Myślenicka”.
Copyright © 2006 Zespół Pieśni i Tańca Ziemia Myślenicka. Partner: Paintball Kraków - Myślenice Projekt i wykonanie: Agencja Hotmind.