23 października 2020 r.
 Aktualnosci
22.07.2011; 14:19
Płyta Zespołu już wkrótce
Minął Rok od udziału Minął rok od udziału Reprezentacyjnego Folklorystycznego Zespołu Miasta i Gminy Myślenice - Zespołu Pieśni i Tańca "Ziemia Myślenicka" w Światowym Festiwalu Folkloru w Kanadyjskim Durmmondville i nagrania pierwszego w historii Zespołu solowego krążka. W Kanadzie przygotowano 11 utworów z których 10 trafi na płytę "Ziemi Myślenickiej".
Intensywne prace nad krążkiem trwają od kilku miesięcy. Cały nagrany materiał muzyczny trafił do Londyńskiego studia ARC Music Productions, w którym eksperci pracują nad brzmieniem i sprawami technicznymi. Płyta będzie miała wydanie polskojęzyczne i angielskojęzyczne. Oznacza, to że okładka i opisy będę w tych dwóch językach. To bardzo ważne bowiem CD ma trafić głównie na zagraniczne rynki muzyczne w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Wielkiej Brytanii czy Francji.
- Płytę nagrywaliśmy w dużym pośpiechu, ale materiał który otrzymałem z Londynu, już po wstępnym "oczyszczeniu", jest imponujący - komentuje Piotr Szewczyk, kierownik Ziemi Myślenickiej.
Jak doszło do nagrania? Zespół został zauważony przez menagera muzycznego i asystenta dyrektora artystycznego studia ARC Music Diza Hellera podczas festiwalu w Kanadzie. Ten zaproponował bezpłatne nagranie w profesjonalnym studio, wydanie płyty oraz jej promocję. W ciągu jednego dnia muzycy wraz z chórzystami Zespołu nagrali wszystko co było potrzebne. Teraz jeszcze kilka tygodni i płyta będzie gotowa. Promocja płyty w Myślenicach zaplanowana jest na wrzesień. Być może uda się ją połączyć z inauguracją działalności Zespołu w nowej siedzibie (OSP Śródmieście), która obecnie jest modernizowana.
- Zasadniczo pozostała nam jeszcze kwesta rozwiązań graficznych i koncepcji okładki i wszystko będziemy mieć gotowe. Liczę na to, że za kilka tygodni płyta ruszy do sprzedaży - kończy Piotr Szewczyk.
Copyright © 2006 Zespół Pieśni i Tańca Ziemia Myślenicka. Partner: Paintball Kraków - Myślenice Projekt i wykonanie: Agencja Hotmind.