23 października 2020 r.
 Aktualnosci
21.01.2011; 00:38
Myślenicka Kuźnia Talentów
Ruszył wyjątkowy projekt Reprezentacyjnego Folklorystycznego Zespołu Miasta i Gminy Myślenice - Zespołu Pieśni i Tańca "Ziemia Myślenicka" pod nazwą: "Myślenicka kuźnia talentów". Jest to inicjatywa, której celem jest rozwój wśród wszystkich zainteresowanych mieszkańców Gminy Myślenice zarówno tych młodszych, jak i starszych pasji i talentów artystycznych. Co to oznacza w praktyce? "Ziemia Myślenicka" ogłasza zapisy do wszystkich sekcji  i grup wiekowych.

Pomysłodawcą akcji jest Piotr Szewczyk, kierownik Zespołu Pieśni i Tańca "Ziemia Myślenicka?" wieloletni tancerz, a także instruktor tańca ludowego. Głównym celem "kuźni" jest poszukiwanie ukrytych talentów, które, jak mówi Piotr Szewczyk tkwią w każdym z nas.

- Szukamy ludzi, którzy chcą spróbować swoich sił na scenie. Taniec, muzyk i śpiew to niezwykła przygoda i nie trzeba być wspaniałym tancerzem czy śpiewakiem, żeby spróbować swoich sił. Wystarczy dużo chęci i pracy, żeby rozwinąć swoje umiejętność. Zespół Pieśni i Tańca "Ziemia Myślenicka" otwiera przed wszystkimi nowe perspektywy, stwarza unikalne możliwości. Wystarczy chcieć spróbować - wyjaśnia Piotr Szewczyk.

U podstaw akcji "Myślenicka kuźnia talentów" stoją doświadczenia jej pomysłodawcy. Jak wspomina Piotr Szewczyk, zanim zaczął współpracę z Zespołem, to najpierw nie wybrano go do Zespołu spośród dzieciaków, potem były inne kłopoty, aż wreszcie się udało.

- Nikt nie rokował, że będę zajmował się tańcem prawie zawodowo, a jednak. Niektórzy, w tym i ja potrzebowali trochę więcej czasu, żeby przyswoić kroki, układy taneczne, muzykę, itp. Ktoś we mnie uwierzył, dał mi szansę. Teraz my chcemy stworzyć możliwość artystycznego rozwoju wszystkim, którzy mają na to ochotę. Będziemy "kuć" prawdziwe Myślenickie talenty. Dajemy szansę, której nikt w Myślenicach nie daje - wyjaśnia Piotr Szewczyk.

To, co oferuje Zespół, to przede wszystkim współpraca z prawdziwymi specjalistami w swojej dziedzinie. Za kształcenie taneczne odpowiadają prof. Konrad Kowalczyk, prof. Maria Osadzińska, Karolina Druzgała, Małgorzata Wątor i Piotr Szewczyk osoby całe życie związane z tańcem i od lat prowadzące kształcenie dzieci, młodzieży i dorosłych. Konrad Kowalczyk współpracował m.in. z tancerzami w Stanach Zjednoczonych Ameryki, Kanadzie, Francji czy Bułgarii. O wokalne umiejętności dbać będzie prof. Marek Kluza - kierownik chóru Opery Krakowskiej, wybitny i uznany w Polsce specjalista. To wszystko w miłej i sympatycznej atmosferze, a w perspektywie, kto wiem, może światowa kariera... Przypomnijmy w zespołach pieśni i tańca zaczynali m.in. Irena Santor, Edyta Geppert, Monika Brodka, Marcin Mroziński, a nawet - Jarosław Kalinowski z PSL.

- Cały proces nauczania ma mieć solidny charakter i podstawy. Nie będzie to jednak klasyczna szkoła. Chcemy uniknąć takiego zaszufladkowania, bo zależy nam na tym, żeby zaoferować coś więcej, coś co będzie budować nie tyle umiejętności a osobowość. Z Zespołem można związać się na całe życie, tak jak wielu obecnych artystów współpracujących z Ziemią Myślenicką od 10, 15 czy 25 lat - mówi Piotr Szewczyk.

Co należy zrobić, żeby zapisać się do Zespołu i spróbować odkryć drzemiący talent? Wystarczy przyjść na spotkanie informacyjne, które odbędzie się 8 lutego 2011 (wtorek) o godzinie 16.00 w Myślenickim Ośrodku Kultury i Sportu (sala kameralna).

- Czekamy na chętnych w każdym wieku. Zapisujemy dzieci już od 4 roku życia. Zajęcia mają odbywać grupy podzielone zgodnie z wiekiem na: 4-7-latków, 8-9-latków, 10-11-latków, 12-13-latków, 13-16-latków. Najstarsze grupy to 16-50-latkowie oraz starsi - kończy Piotr Szewczyk.

Więcej informacji udziela Piotr Szewczyk, 501193415

chor_zapisy2PLAKAT_SP_malydzieci_maly
Copyright © 2006 Zespół Pieśni i Tańca Ziemia Myślenicka. Partner: Paintball Kraków - Myślenice Projekt i wykonanie: Agencja Hotmind.