23 października 2020 r.
 Aktualnosci
08.01.2011; 18:25
Pierwsze miejsce dla Ziemi Myślenickiej

Reprezentacyjny Folklorystyczny Zespół Miasta i Gminy Myślenice – Zespół Pieśni i Tańca Ziemia Myślenicka otrzymał pierwszą nagrodę w ramach V Międzynarodowego Festiwalu Twórczości Dziecięcej i Młodzieżowej Zimowa Fiesta 2011. Organizatorem piątej edycji festiwalu były m.in. Fundacja Polska Łączy oraz Myślenicki Ośrodek Kultury i Sportu.Do konkursu Zespół został zgłoszony przez Małgorzatę Anitę Werner - dyrektora Myślenickiego Ośrodka Kultury i Sportu.

 

Podczas eliminacji konkursowych na scenie zaprezentowano, w kategorii taniec narodowy, Krakowiaka w choreografii Henryka Dudy i muzyką Andrzeja Radzika. Międzynarodowy Festiwal Twórczości Dziecięcej i Młodzieżowej organizowany jest w Polsce już od 5 lat. W 2009 roku Festiwal zdobył tytuł najlepszego festiwalu regionu. W ramach imprezy prezentują się głównie Zespołu z za wschodniej granicy Polski, m.in. z: Ukrainy, Rosji czy Białorusi.
 
-Konkurencja ze strony wschodnich Zespołów zawsze jest wymagająca. W Rosji czy na Ukrainie są bardzo zdolni artyści, którzy szlifują swój talent już od młodych lat. Poziom zazwyczaj jest bardzo wysoki – komentuje Piotr Szewczyk, kierownik „Ziemi Myślenickiej”.
 
Pierwsze miejsce dla Zespołu, to dobry początek roku. Miejmy nadzieję, że kolejne miesiące przyniosą następne sukcesy artystyczne. W połowie lutego przewidziana jest premiera płyty CD nagranej przez Zespół w Kanadzie. Miejmy nadzieję, że przypadnie ona słuchaczom do gustu.
Copyright © 2006 Zespół Pieśni i Tańca Ziemia Myślenicka. Partner: Paintball Kraków - Myślenice Projekt i wykonanie: Agencja Hotmind.