23 października 2020 r.
 Aktualnosci
04.12.2010; 14:25
Doroczny galowy koncert
Reprezentacyjny Folklorystyczny Zespół Miasta i Gminy Myślenice - Zespół Pieśni i Tańca "Ziemia Myślenicka" zaprasza na doroczny galowy koncert Zespołu. Koncert jest organizowany w ramach jubileuszu pięciolecia współpracy partnerskiej Miasta i Gminy Myślenice oraz Węgierskiej Gminy Csopak i Francuskiego Miasta Tinqueux.
Współpraca obu miejscowości prowadzona jest od 2005 roku na mocy stosownych uchwał przyjętych przez przedstawicieli obu samorządów terytorialnych. Płaszczyzną wzajemnej wymiany są przede wszystkim projekty o charakterze edukacyjnym, kulturalnym, sportowym i gospodarczym. Dzięki szeroko zakrojonemu partnerstwu współpraca  należy do najdynamiczniej rozwijających się kontaktów międzynarodowych prowadzonych przez Miasto i Gminę Myślenice. We współpracy uczestniczy także ZPiT "Ziemia Myślenicka"

- Organizowany przez nas koncert ma być wyrazem wdzięczności dla niezwykłej nici porozumienia Polskich, Węgierskich i Francuskich  obywateli. Łączy nas już bowiem nie tylko historia, ale także codzienne losy naszych mieszkańców, którzy dzięki temu partnerstwu mieli niepowtarzalną szansę na zawarcie trwałych i cennych przyjaźni - wyjaśnia Piotr Szewczyk, kierownik Ziemi Myślenickiej.
W programie koncertu znajdą się przede wszystkim pieśni i tańce typowe dla polskiego folkloru. Nie zabraknie jednak międzynarodowych akcentów. Ze specjalnym pokazem Czardasza wystąpi para taneczna z Węgier. Jubileuszowy koncert to wielkie wydarzenie dla całej społeczności Myślenic.

W ramach uroczystości zaplanowano dwa koncerty. Pierwszy spektakl odbędzie się 11 grudnia 2010 r. (sobota) o godzinie 17.00 w Myślenickim Ośrodku Kultury i Sportu (sala widowiskowa). Wstęp na sobotnie widowisko wyłącznie za osobistymi zaproszeniami. Natomiast niedzielny koncert (12 grudnia 2010 r., godzina 16.00) jest otwarty dla wszystkich zainteresowanych widzów. Wstęp wolny. Bez obowiązku posiadania kart wstępu, jednak ilość miejsc jest ograniczona.

MECENAT KONCERTU: MIASTO I GMINA MYŚLENICE

więcej o zespole na: http://www.zpitzm.myslenice.pl/

honorowy patronat: RÓŻA THUN - Posłanka do Parlamentu Europejskiego, PAWEŁ KOWAL - Poseł do Parlamentu Europejskiego, STANISŁAW BISZTYGA - Senator RP, MAREK ŁATAS - Poseł do Sejmu RP, MACIEJ OSTROWSKI - Burmistrz Myślenic.

patronat medialny: TVP Kraków, miasto-info.pl, Goniec Myślenicki, Gazeta Myślenicka.
 
Copyright © 2006 Zespół Pieśni i Tańca Ziemia Myślenicka. Partner: Paintball Kraków - Myślenice Projekt i wykonanie: Agencja Hotmind.