23 października 2020 r.
 Aktualnosci
18.12.2006; 22:39
Nowe kostiumy

Zespół Pieśni i Tańca „Ziemia Myślenicka” jest w trakcie realizacji dwóch projektów. Pierwszy współfinansowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu operacyjnego „Rozwój inicjatyw lokalnych” dotyczy zakupu przez Zespół kostiumów z nowego regionu, tym razem z regionu rzeszowskiego. Projekt nosi tytuł: Zachowanie dziedzictwa polskiej kultury ludowej. Zakup strojów dla Reprezentacyjnego Folklorystycznego Zespołu Miasta i Gminy Myślenice Zespołu Pieśni i Tańca „Ziemia Myślenicka” z Myślenic.

Dzięki realizacji tego programu „Ziemia Myślenicka” wzbogaciła się o 16 kompletów wspomnianych wyżej kostiumów. Ponadto Zespół uczestniczył, w ramach projektu, w: Międzynarodowym Festiwalu Tydzień Kultury Beskidzkiej, gdzie po raz pierwszy zaprezentowano suitę rzeszowską oraz w wyjeździe na Węgry, gdzie przez ponad 7 dni promował polską kulturę ludową.


czytaj więcej
Będą nowe stroje [Gazeta Krakowska] 25.04.2006 rok

Galeria zdjęć:

     
    

Copyright © 2006 Zespół Pieśni i Tańca Ziemia Myślenicka. Partner: Paintball Kraków - Myślenice Projekt i wykonanie: Agencja Hotmind.