23 października 2020 r.
 Aktualnosci
22.04.2010; 08:15
UKOCHANY KRAJ UMIŁOWANY KRAJ


UKOCHANY KRAJ UMIŁOWANY KRAJ Koncert dla Polonii i Polaków za granicą

Reprezentacyjny Folklorystyczny Zespół Miasta i Gminy Myślenice – Zespół Pieśni i Tańca „Ziemia Myślenicka” oraz Urząd Miasta i Gminy Myślenice zapraszają na wyjątkowy koncert pn. „Ukochany kraj umiłowany kraj” dedykowany Polonii i Polakom za granicą w dniu Flagi Rzeczypospolitej Polskiej pod specjalnym patronatem Andrzeja Persona Przewodniczącego Senackiej Komisji Spraw Emigracji i Łączności z Polakami za Granicą. Koncert obędzie się 2 maja o godzinie 17.00 w sali widowiskowej Myślenickiego Ośrodka Kultury i Sportu (Myślenice, ul. Piłsudskiego 20). Wstęp wolny!

W koncercie udział wezmą: Zespół Pieśni i Tańca „Ziemia Myślenicka”, Polonijny Zespół Pieśni i Tańca „Weseli Lwowiacy” z Ukrainy oraz Zespół Regionalny z Pcimia. W uroczystości wezmą udział ponadto byli członkowie i wychowankowie Polonijnego Zespołu Pieśni i Tańca „Vistula” z San Francisco w USA. Scenariusz całego widowiska przygotowali: prof. Jean Novak, Konrad Kowalczyk i Piotr Szewczyk

- Zaprezentujemy repertuar, który ma ogromne znaczenie sentymentalne i artystyczne wśród Polonii. Będzie to połączenie tradycyjnych środków wyrazu artystycznego wraz z nowoczesną techniką multimedialną. Całość widowiska będzie oczywiście oparta na programie Zespołu "Ziemia Myślenicka" - wyjaśnia Konrad Kowalczyk, współtwórca koncertu i autor choreografii.

Skąd pomysł na taki koncert? Jak podkreśla Piotr Szewczyk, kierownik „Ziemi Myślenickiej” to potrzeba odwdzięczenia się wszystkim tym osobom, które bardzo często, w trudnych realiach podtrzymują Polskie dziedzictwo narodowe za granicą.

- Polonia tworzy liczne zespoły, kluby czy towarzystwa kulturalne przekazując w ten sposób kolejnym pokoleniom polonusów wartości polskiej kultury i tradycji. Tu, w ojczyźnie ich ojców i dziadków chcemy im za to podziękować – wyjaśnia Piotr Szewczyk. Udział w koncercie zapowiedziało wielu przedstawicieli Polonii. Do Myślenic przyjadą m.in. Polacy z USA, Kanady czy Wielkiej Brytanii.

Koncert odbędzie się pod honorowym patronatem: Marka Nawary - Marszałka Województwa Małopolskiego, Stanisława Bisztygi - Senatora RP, Marka Łatasa - Posła na Sejm RP, Pawła Kowala - Poseł do Parlamentu Europejskiego, Macieja Ostrowskiego - Burmistrza Miasta i Gminy Myślenice.

Patronat medialny: TVP Kraków, Dziennik Polski, Radio VOX FM. Goniec Myślenicki, Głos Myślenicki, Gazeta Myślenicka, portal MIASTO-INFO.PL


 

Copyright © 2006 Zespół Pieśni i Tańca Ziemia Myślenicka. Partner: Paintball Kraków - Myślenice Projekt i wykonanie: Agencja Hotmind.