23 października 2020 r.
 Aktualnosci
24.02.2010; 17:16
Bożonarodzeniowe Wiwaty
W  ostatni weekend Zespół Pieśni i Tańca Ziemia Myślenicka dał dwa koncerty nowego widowiska taneczno - muzycznego pn. Bożonarodzeniowe wiwaty. Koncerty odbywały się przez dwa dni 5 i 6 grudnia. Na scenie oprócz Ziemi Myślenickiej pojawiły się zaprzyjaźnione zespoły, a w sumie przez deski MOKiS-u przewinęło się ponad 1000 osób. Najmłodsza uczestniczka miała zaledwie 4 lata.

Zespół pracował nad przygotowaniem tego programu przez 3 ostatnie miesiące. Gościem specjalnym sobotniego koncertu była Paulina Bisztyga, która wraz z towarzyszącymi artystami- wychowankami Zespołu Pieśni i Tańca Uniwersytetu Jagiellońskiego "Słowianki" zaprezentowała pieśni bałkańskie oraz Zespół Pieśni i Tańca "Świerczkowiacy".

- Akcent bałkańskim na koncercie, to efekt realizacji programu edukacyjnego Polska&Bałkany 2009, który nasz Zespół realizował w minionym roku. W ramach tego zadania uczestniczyliśmy m.in. w międzynarodowym festiwalu folklorystycznym w Bośni i Hercegowinie. Koncert stanowi podsumowanie całego projektu - mówi Piotr Szewczyk, kierownik zespołu.

Widzowie obejrzeli m.in. pieśni i tańce z Górnego Śląska, Lublina i Krakowa Wschodniego. Podczas obydwóch koncertów wystąpiła także grupa dziecięca ZPiT „Ziemia Myślenicka”. Występ dzieci szczególnie przypadł do gustu publiczności. Koncert i związane z nim wydarzenia były dedykowane Marszałkowi Województwa Małopolskiego Markowi Nawarze.

Myśleniczanie mieli okazję wysłuchać ponadto krótkiego koncertu muzyki góralskiej w wykonaniu kapeli przygotowanej przez skrzypka Tomasza Pawlaka. Autorem choreografii jest Konrad Kowalczyk, a muzykę opracował Wojciech Knaś. Produkcją koncertu zajął się Piotr Szewczyk.

 


 

zobacz zdjęcia

www.mietnow.pl

 

www.miasto-info.pl

 


 

Copyright © 2006 Zespół Pieśni i Tańca Ziemia Myślenicka. Partner: Paintball Kraków - Myślenice Projekt i wykonanie: Agencja Hotmind.