23 października 2020 r.
 Aktualnosci
13.07.2008; 17:00
Ziemia Myślenicka jedzie do Chin

Już w najbliższy wtorek, 15 lipca 2008 roku Reprezentacyjny Folklorystyczny Zespół Miasta i Gminy Myślenice – Zespół Pieśni i Tańca „Ziemia Myślenicka” wyruszy na kolejne zagraniczne tournee. Tym razem Zespół zaprezentuje swój wyjątkowy program na scenach Międzynarodowego Festiwalu Folklorystycznego w Hangzhou w Chinach. „Ziemia Myślenicka” będzie uczestniczyć w wyjeździe na zaproszenie Międzynarodowej Rady Stowarzyszeń Folklorystycznych, Festiwali i Sztuki Ludowej CIOFF – Sekcja Oceanii i Azji. - Zaprezentujemy się na jednym z największych chińskich festiwali. Przygotowaliśmy ponad godzinny program, który mam nadzieję przypadnie do gustu chińskiej publiczności – mówi Piotr Szewczyk, kierownik Zespołu, organizator wyjazdu. W wyjeździe do dalekich Chin weźmie udział 31 artystów z Zespołu w składzie – chór, balet i kapela. Artyście zabiorą ze sobą ponad 100 różnych kostiumów z 5 regionów Polski. Cały bagaż artystyczny waży ponad 300 kg. - Po Japonii i Indiach, to nasz kolejny tak odległy wyjazd dlatego staraliśmy się przygotować wszystko jak najlepiej. Wiemy, że Chińczycy lubią polską kulturę dlatego nie chcemy zawieść ich oczekiwań – mówi Karolina Druzgała instruktor tańca w Zespole. W programie prezentowanym na festiwalu znajdą się tańce narodowe – kujawiak z oberkiem prezentowany w strojach łowickich – waga jednego stroju damskiego to ponad 12 kg, krakowiak, polonez i mazur. Nie zabraknie też tańców regionalnych typowych dla Krakowa wschodniego, Lublina, Rzeszowa, Myślenic, Wiśniowej czy Trzemeśni. Hangzhou 6 milionowe miasto, w którym odbywa się festiwal, to poprzednia, historyczna stolica Kraju Środka, jak nazywane są Chiny. Miasto słynie z wyjątkowo pięknego jeziora i wspaniałej architektury. W XIII wieku przybył tu Marco Polo i uznał miasto za "wspaniałe i najpiękniejsze na świecie". - Czeka nas długa podróż samolotem z Warszawy do Moskwy, a następnie do Pekinu, Szanghaju i Hangzhou. Liczę na to, że nasz program zostanie dobrze przyjęty i należycie wypełnimy nasze zadanie, jakim jest promocja polskiej kultury – dodaj Piotr Szewczyk.


Udział Zespołu w Hangzhou International Children's Folklore and Game Festiwal jest finansowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Gminę Myślenice.


MIEJSCE POBYTU GRUPY:

Zhijiang Treining Center of Zhejiang University of Technology
NO. 182 Zhijiang Road Hangzhou, Zhejiang, China
0086 - 571 - 87 - 31 - 36 - 36


Copyright © 2006 Zespół Pieśni i Tańca Ziemia Myślenicka. Partner: Paintball Kraków - Myślenice Projekt i wykonanie: Agencja Hotmind.