23 października 2020 r.
 Aktualnosci
27.02.2008; 19:23
Przed własną publicznością

Członkowie Reprezentacyjnego Folklorystycznego Zespołu Miasta i Gminy Myślenice – Zespołu Pieśni i Tańca „Ziemia Myślenicka” przedstawili myślenickiej publiczności wyjątkowy koncert. W ciągu 90 minut zaprezentowali m.in. wiązankę pieśni i tańców rzeszowskich, lubelskich oraz łętowsko tokarskich. Widzowie zobaczyli także nowe choreografie i opracowania muzyczne, takie jak: przyśpiewki Mogilskie, poloneza i mazura ułańskiego czy tańce inspirowane folklorem łowickim.

- Koncert zorganizowano pod hasłem „Jubileusz na bis”. Postanowiliśmy w ten sposób zaspokoić oczekiwania naszych widzów, którzy nie mieli okazji zobaczyć występów „Ziemi Myślenickiej” podczas trzech ubiegłorocznych koncertów jubileuszowych z okazji 20 lecia działalności artystycznej – wyjaśnia Piotr Szewczyk, kierownik „Ziemi Myślenickiej”. To jednak nie jedyny powód, dla którego Zespół postanowił zaprezentować swój program. Koncert dedykowano bowiem dyrekcji i pracownikom Myślenickiego Ośrodka Kultury i Sportu, który sprawuje opiekę organizacyjną nad Zespołem.

- Jesteśmy wdzięczni wszystkim osobom, które wspierają naszą działalność. Ponieważ działamy pod opieką organizacyjna MOKiS, to właśnie z jego pracownikami najczęściej przychodzi nam współpracować. Za tę pracę chcieliśmy podziękować najlepiej jak umiemy, czyli tańcem, muzyką i śpiewem – dodaje Piotr Szewczyk. Podczas koncertu zorganizowano kwestę na rzecz Zespołu. Dochód z kwesty zostanie przeznaczony na niezbędne naprawy krawieckie oraz zakup nowych kostiumów. Zespół posiada ponad 400 różnych strojów. Ich stan jest bardzo zróżnicowany. Niektóre z nich pamiętają początki Zespołu i naprawy krawieckie są po prostu konieczne.

- Kostiumy które mamy wymagają ciągłych napraw. To bardzo żmudna i wymagająca precyzji praca. Stroje są przyozdobione drobnymi haftami, koralikami i cekinami. To wszystko kosztuje, a Zespół nie ma wystarczających środków finansowych na pokrycie wszystkich napraw – mówił podczas koncertu Piotr Szewczyk. Piękna i bogata działalność Zespołu Pieśni i Tańca „Ziemia Myślenicka” bez wątpienia wymaga wsparcia. To od początku okazuje Gmina Myślenice, która jest głównym sponsorem Zespołu. Potrzeby finansowe Zespołu są niestety o wiele większe. Kierownictwo „Ziemi Myślenickiej”  liczy jednak, że znajdą się osoby i instytucje, którym los Zespołu nie jest obojętny i zechcą wesprzeć finansowo działalność „Ziemi Myślenickiej”.  Honorowy patronat nad koncertem sprawował Burmistrz Miasta i Gminy Myślenice


Wpłat na rzecz Zespołu można dokonywać na konto Zespołu z dopiskiem „na działalność ZPiT „Ziemia Myślenicka”. Bank Spółdzielczy w Wieliczce, o. w Myślenicach 42 8619  0006 0020 0800 3333 0002


Copyright © 2006 Zespół Pieśni i Tańca Ziemia Myślenicka. Partner: Paintball Kraków - Myślenice Projekt i wykonanie: Agencja Hotmind.