23 października 2020 r.
 Aktualnosci
07.09.2007; 20:57
Przygotowania do Jubileuszu

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zostały jeszcze trzy miesiące do wielkiego jubileuszowego koncertu Reprezentacyjnego Folklorystycznego Zespołu Miasta i Gminy Myślenice – Zespołu Pieśni i Tańca „Ziemia Myślenicka”. Już w grudniu Zespół będzie świętował XX – lecie działalności artystycznej.

Zapowiada się wielkie wydarzenie, zwłaszcza, że artyści związani z Zespołem szykują program, który, jak mówią zaskoczy zarówno tych, którzy znają „Ziemię Myślenicką” od chwili jej powstania, jak również tych, którzy w grudniu zobaczą Zespół po raz pierwszy. - Czeka nas prawdziwe wydarzenie artystyczne, godne naszego Zespołu. Nie chcę zdradzać szczegółów, ale na koncercie jubileuszowym zaprezentujemy trzy nowe wiązanki pieśni i tańców – mówi Piotr Szewczyk, kierownik Zespołu „Ziemia Myślenicka”, który kieruje także przygotowaniami do jubileuszu. Rangi dwudziestym urodzinom Zespołu nadają osobistości, które zdecydowały się objąć honorowy patronat nad jubileuszem. Są to:

- Minister Edukacji Narodowej;

- Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego;

- Przewodnicząca Senackiej Komisji Kultury i Środków Przekazu;

- Przewodniczący Senackiej Komisji Nauki, Edukacji i Sportu;

- Przewodniczący Polskiej Sekcji CIOFF – Jerzy Chmiel,

- Przewodniczący Sejmowej Komisji Kultury i Środków Przekazu;

- Wojewoda Małopolski;

- Marszałek Województwa Małopolskiego – Marek Nawara,

- Wicemarszałek Województwa Małopolskiego – Marek Sowa,

- Przewodniczący Sejmiku Województwa Małopolskiego – Andrzej Sztorc,

- Eurodeputpowany do Parlamentu Europejskiego – Leopold Rutowicz,

- Poseł na Sejm RP - Marek Łatas;

- Senatr RP - Stanisłw Bisztyga;

- Burmistrz Miasta i Gminy Myślenice – Maciej Ostrowski

Zespół czeka jeszcze na decyzję Kancelarii Prezydenta, która rozpatruje wniosek o przyjęcie honorowego patronatu przez Prezydenta Lecha Kaczyńskiego. - Po cichu wierzę, że Pan prezydent zdecyduje się objąć honorowy patronat, a jednocześnie stanie na czele komitetu honorowego. Wszystko wskazuje na to, że tak się stanie, ale nie chcę przesądzać sprawy do chwili, kiedy nie będę miał oficjalnego potwierdzenia z Kancelarii – wyjaśnia Piotr Szewczyk. Przed Zespołem ciężka praca. Wielogodzinne próby, spotkania i ćwiczenia. Tak, aby w grudniu wszystko wypadło jak najlepiej. Oprócz prawie codziennych zajęć z tańca i śpiewu kierownictwo Zespołu planuje zorganizować w grudniu 4 - dniowe warsztaty, podczas których dopracowane zostaną wszystkie szczegóły koncertu galowego. - Pamiętam przygotowania do jubileuszu piętnastolecia Zespołu. Niejednokrotnie bywało tak, że pracowaliśmy nad programem do godziny 23.00. Warto jednak poświęcić czas i siły. Uczestniczymy bowiem w historycznym wydarzeniu, które z całą pewnością wpisze się w historię nie tylko Zespołu, ale także i całego Miasta – mówi Karolina Druzgała, asystent instruktora tańca Zespołu. Z programem jubileuszowym Zespół wystąpi trzykrotnie. We czwartek 13 grudnia (koncert dla szkół), 14 grudnia (piątek) koncert dedykowany przyjaciołom i sympatykom Zespołu i 15 grudnia (sobota) – głowy koncert jubileuszowy. Dedykowany założycielom Zespołu oraz Burmistrzowi Miasta i Gminy Myślenice – Maciejowi Ostrowskiemu.

Komitet organizacyjny: Piotr Szewczyk – kierownik przygotowań jubileuszowych, Konrad Kowalczyk – kierownictwo artystyczne jubileuszu, Aurelia Bogacka Prokocka, Wojciech Knaś - kierownictwo muzyczne, Karolina Druzgała – asystent instruktora tańca.

 


 

Sponsorem jubileuszu jest Urząd Miasta i Gminy w Myślenicach oraz Myślenicki Ośrodfek Kultury i Sportu

 

 

 

Copyright © 2006 Zespół Pieśni i Tańca Ziemia Myślenicka. Partner: Paintball Kraków - Myślenice Projekt i wykonanie: Agencja Hotmind.