23 października 2020 r.
 Aktualnosci
23.08.2007; 23:28
Serbskie granie

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Przez siedem dni gościć będą w Myślenicach artyści z Zespołu Pieśni i Tańca „Młodość”. Grupa przyjechała do Myślenic na zaproszenie kolegów z Reprezentacyjnego Folklorystycznego Zespołu Miasta i Gminy Myślenice – Zespołu Pieśni i Tańca „Ziemia Myślenicka”. ZPiT „Młodość” wystąpi czterokrotnie. W Myślenicach zaprezentuje się podczas imprezy „Pożegnanie Lata 2007”, a także w Sieprawiu z okazji „Dożynek Powiatowych”, w Pcimiu w Domu Pomocy Społecznej oraz w Krakowie. - Wszystkich bardzo serdecznie zapraszam na koncerty naszych przyjaciół z Serbii. Zespół prezentuje bowiem zupełnie inny od polskiego folklor. Warto zobaczyć żywiołowe serbskie tańce – mówi Piotr Szewczyk, kierownik Zespołu „Ziemia Myślenicka”, organizator przyjazdu Serbów do Polski. Oprócz występów Zespół z Serbii, w trakcie pobytu w Polsce, zobaczy Kraków oraz zwiedzi muzeum w Oświęcimiu. Ponadto, weźmie udział, wspólnie z młodzieżą z „Ziemi Myślenickiej” w warsztatach tańców serbskich. Serbowie zobaczą również Myślenice. - Przyjazd artystów z grupy „Młodośc” jest rezultatem wyjazdu „Ziemi Myślenickiej” do Serbii, który odbył się w lipcu tego roku. To taka forma wymiany artystycznej – dodaje Piotr Szewczyk. „Ziemia Myślenicka” od dwóch lat sprowadza do Myślenic w sezonie wakacyjnym zespoły folklorystyczne z różnych krajów Europy, a nawet świata. W ubiegłym roku występowali w Myślenicach m.in. tancerze z Węgier i Francji a także teatr tańca ludowego z Indii. - Staramy się popularyzować wśród mieszkańców Myślenic kulturę ludową, ukazując jej różne oblicza. Każdy z zespołów prezentuje bowiem typowe dla swojego kraju tańce i obrzędy. To ważne, by poznawać inne kultury – dodaje Piotr Szewczyk. Opiekunem grupy i koordynatorem pobytu Zespołu w Polsce jest Ewa Aksamovic.


Sponsorem pobytu Zespołu Pieśni i Tańca "Młodość" w Myślenicach jest Urząd Miasta i Gminy w Myślenicach oraz Myślenicki Ośrodek Kultury i Sportu.


Copyright © 2006 Zespół Pieśni i Tańca Ziemia Myślenicka. Partner: Paintball Kraków - Myślenice Projekt i wykonanie: Agencja Hotmind.