23 października 2020 r.
 Aktualnosci
06.05.2007; 22:53
Już wkrótce nowy program i stroje

Reprezentacyjny Folklorystyczny Zespół Miasta i Gminy Myślenice – Zespół Pieśni i Tańca „Ziemia Myślenicka” pracuje nad nowym programem. Już w grudniu 2007 roku, podczas koncertu jubileuszowego z okazji XX – lecia działalności artystycznej, „Ziemia Myślenicka” zaprezentuje się w dwóch nowych suitach. Będą to: pieśni i tańce łowieckie oraz pieśni i tańce typowe dla regionu Lachów sądeckich. Praca nad nowym programem jest możliwa dzięki finansowemu wsparciu, jakie Zespołowi udzielił Urząd Miasta i Gminy w Myślenicach.

- Dzięki niezwykłej przychylności burmistrza Myślenic Pana Macieja Ostrowskiego, który w związku z jubileuszem XX – lecia działalności „Ziemi Myślenickiej”, zdecydował się wesprzeć finansowo Zespół, zakupimy nowe kostiumy łowieckie i sądeckie. Bez wsparcia ze strony Gminy Myślenice nigdy nie moglibyśmy pozwolić sobie na taki wydatek – informuje Piotr Szewczyk, kierownik Zespołu „Ziemia Myślenicka”.

Nad choreografią do nowego programu pracuje Konrad Kowalczyk – kierownik artystyczny i choreograf „Ziemi Myślenickiej”, natomiast opracowania muzyczne i wokalne przygotują: Aurelia Bogacaka – Prokocka i Wojciech Knaś.

Copyright © 2006 Zespół Pieśni i Tańca Ziemia Myślenicka. Partner: Paintball Kraków - Myślenice Projekt i wykonanie: Agencja Hotmind.