1 grudnia 2020 r.
 
Profesjonaliści z Myślenic

  Ciepłe przyjęcie zgotowała publiczność Zespołowi Pieśni i Tańca Ziemia Myślenicka, który wystąpił w Suchej Beskidzkiej jako gwiazda wieczoru.
  Dla tancerzy, chóru i kapeli Zespołu Pieśni i Tańca  ''Ziemia Myślenicka'' tegoroczne wakacje upływają w atmosferze częstych prób i licznych wyjazdów. Letnia kanikuła jest okazją do zaprezentowania dorobku zespołu a zarazem jest szansą do promocji naszego regionu.
  Ostatnio Ziemia Myślenicka wystąpiła na VIII Suskim Spotkaniu z Folklorem. W prawie godzinnym repertuarze przedstawiono tańce regionu śląskiego i krakowskiego oraz taniec narodowy - polonez. Myślenicki zespół został ciepło przyjęty przez publiczność. Był też oklaskiwany przez zespoły regionalne, które uczestniczyły w Spotkaniu z Folklorem.
  Plany wakacyjne nie zostały jeszcze do końca wyczerpane. W ostatnim dniu sierpnia Ziemia Myślenicka pojedzie na dożynki do Sieprawia. Zaś od 18 sierpnia tancerze będą doskonalić swe umiejętności na obozie kondycyjnym w mieście partnerskim Myślenic, Bełchatowie.

Autor: LuS
Źródło: Gazeta Krakowska
Copyright © 2006 Zespół Pieśni i Tańca Ziemia Myślenicka. Partner: Paintball Kraków - Myślenice Projekt i wykonanie: Agencja Hotmind.