1 grudnia 2020 r.
 "Ziemia Myślenicka" w innym terminie

"Ziemia Myślenicka" w innym terminie

  

W sobotnim numerze "Tygodnika Myślenickiego" błędnie podaliśmy datę koncertu Zespołu Pieśni i Tańca "Ziemia Myślenicka" w odnowionej sali MOKiS. Koncert ten odbędzie się w najbliższą niedzielę, 17 grudnia o godzinie 17.00. Za pomyłkę przepraszamy zarówno sam zespół, jak i jego miłośników.

 

W programie niedzielnego koncertu znajdą się między innymi: suita pieśni i tańców rzeszowskich (nowy program), suita pieśni i tańców lubelskich (w nowym opracowaniu), suita łętowsko-tokarska oraz tańce narodowe: kujawiak z oberkiem, krakowiak i mazur. Ponadto przewidziano także solowe występy chóru i kapeli. Trwający ponad dwie godziny koncert to niezwykłe spotkanie z polskim folklorem. Gościem honorowym imprezy będzie sekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych Paweł Kowal.

 

Koncert "Ziemi Myślenickiej" odbędzie się pod honorowym patronatem między innymi: marszałka województwa małopolskiego, wojewody małopolskiego, posła na Sejm RP Marka Łatasa oraz burmistrza miasta i gminy Myślenice Macieja Ostrowskiego.

 

(MH)

Copyright © 2006 Zespół Pieśni i Tańca Ziemia Myślenicka. Partner: Paintball Kraków - Myślenice Projekt i wykonanie: Agencja Hotmind.