23 października 2020 r.
 Kierunek: Indie

Kierunek: Indie

 

Rodziny oraz przyjaciele pożegnali wczoraj odlatujących do Indii członków Zespołu Pieśni i Tańca "Ziemia Myślenicka". Dwudziestotrzyosobowa grupa tancerzy i muzyków reprezentować będzie w tym egzotycznym kraju Polskę podczas VII Międzynarodowego Młodzieżowego Festiwalu Form Artystycznych.

 

Na trasie tournée zespołu oprócz New Delhi są Amritsar, Agra, Ludhiana i Chandigarh. W czasie zaplanowanych ośmiu koncertów występy młodych myśleniczan obejrzeć ma ponad 20-tysięczna publiczność. Podczas samego festiwalu będą oni reprezentować jeden z piętnastu zaproszonych do udziału w nim krajów, a wystąpią obok zespołów ze Sri Lanki, Nepalu i Zimbabwe. Egzotycznej publiczności zaprezentują oni tańce i utwory ściśle związane z kulturą górali kliszczackich, jak i szerzej znane tańce ludowe - mazur czy polonez.

 

Aby wszystko dopięte było na ostatni guzik, zanim członkowie zespołu wsiedli do autokaru, który zawiózł ich na lotnisko w podkrakowskich Balicach, musieli potwierdzić, że w spakowanych przez nich walizkach nie brakuje wszystkich elementów strojów regionalnych, w tym spódnic, zapasek, gorsetów, koszul, warkoczy i wianków.

 

Wyjazd "Ziemi Myślenickiej" na ów festiwal możliwy był dzięki dofinansowaniu otrzymanemu z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego (70 tys. zł) oraz z Urzędu Miasta i Gminy Myślenice (30 tys. zł).

 

Z egzotycznych wojaży grupa powrócić ma 11 września.

 

Tekst i fot. (KAR)

Copyright © 2006 Zespół Pieśni i Tańca Ziemia Myślenicka. Partner: Paintball Kraków - Myślenice Projekt i wykonanie: Agencja Hotmind.