1 grudnia 2020 r.
 
O „Ziemi Myślenickiej” raz jeszcze

  W nawiązaniu do artykułu Piotra Szewczyka (GM nr 34) opisującym pobyt grupy tanecznej i kapeli ZPiT „Ziemia Myślenicka” na obozie, warto może dodać, że w skład Zespołu wchodzi także grupa chóralna, którą opiekuje się chórmistrz P. Józef Romek. Grupa ta liczy obecnie 11 osób i składa się z osób dorosłych reprezentujacych różne zawody.
  Grupa ta jest w przeciwieństwie do pozostałych dwóch sekcji dosyć stabilna. Tu warto dodać, że są w niej jeszcze osoby, które uczestniczyły w pierwszym koncercie Zespołu przed 15 laty i do dziś są aktywnymi jego członkami. Chór towarzyszy grupie tanecznej w wiązankach lubelskiej i śląskiej, przy krakowiaku i "Bandaburku", ale też wykonuje własne wiązanki takie jak:
  "Trzemeśnia", "Wiśniowa", czy dynamiczne "Fałkowice". W części góralskiej chór wykonuje pieśni towarzyszące tancerzom, ale też ma swoje "wejścia" taneczne takie jak "Krzyżok", czy "Krakowiak góralski".
  Sekcja chóralna reprezentowała Zespół występując w Japonii w roku 1994. Dała tam wiele koncertów, m.in. w kościele Salezjanów i ambasadzie polskiej w Tokio, a także w Shihoro na Wyspie Hokkaido. Odwiedziła też Natasho, miasto partnerskie Myślenic.
  Warto jeszcze wspomnieć, że większość członków śpiewa także w zespole madrygalistów Capella Myslenicensis, co świadczy o ich różnorodnych zainteresowaniach muzycznych.
  Pewnym problemem jest niewystarczająca ilość uczestników sekcji. W tzw. "dobrych czasach" liczyła ona 16-18 osób. Dlatego też serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych, aby zasilili jej szeregi. Gwarantowana dobra atmosfera, przyjemne i pożyteczne zajęcie oraz satysfakcja z uczestniczenia w naszej, narodowej Kulturze.

Autor: Jan Ślósarz
Źródło: Gazeta Myślenicka
Copyright © 2006 Zespół Pieśni i Tańca Ziemia Myślenicka. Partner: Paintball Kraków - Myślenice Projekt i wykonanie: Agencja Hotmind.