23 października 2020 r.
 Skok do Indii

Skok do Indii

 

Niewiele dni pozostało już do wyjazdu Zespołu Pieśni i Tańca "Ziemia Myślenicka" na dwutygodniowe tournée do Indii. Zanim jednak zespół wybierze się w tę egzotyczną podróż, jeszcze dzisiaj weźmie udział w festiwalu Tygodnia Kultury Beskidzkiej.

  

Jak informuje kierownik organizacyjny zespołu "Ziemia Myślenicka" Piotr Szewczyk zespół wystąpił na międzynarodowym festiwalu Tygodnia Kultury Beskidzkiej przed rokiem. - Był to wielki powrót naszego zespołu na festiwal po piętnastu latach nieobecności na nim - mówi Piotr Szewczyk. - To prawdziwe wydarzenie w historii "Ziemi Myślenickiej" bowiem festiwal Tygodnia Kultury Beskidzkiej to bardzo renomowana i mająca opinię prestiżowej impreza.

 

Zaproszenie na festiwal wystosowane pod adresem myślenickiego zespołu to prawdziwe wyróżnienie, twierdzi Piotr Szewczyk. Najwyraźniej spodobaliśmy się organizatorom imprezy w roku ubiegłym i dlatego postanowili oni zakwalifikować nas do występów także w tym roku. Wystąpimy podczas festiwalu na jego czterech największych scenach w Żywcu, Oświęcimiu, Szczyrku i w Wiśle.

 

Podczas festiwalowych występów "Ziemia Myślenicka" zaprezentuje 45-minutowy program. Z solowymi koncertami wystąpi także kapela zespołu. Na festiwalową prezentację ZPiT "Ziemia Myślenicka" złożą się między innymi tańce narodowe, pieśni regionalne, a także suita pieśni i tańców rzeszowskich, którą zespół wykona w nowo pozyskanych kostiumach rzeszowskich zakupionych z funduszy Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu "Rozwój Inicjatyw Lokalnych" oraz ze środków pochodzących z budżetu Urzędu Miasta i Gminy, który sprawuje honorowy mecenat nad zespołem.

 

- Specjalnie na festiwal zaplanowaliśmy premierę nowego programu rzeszowskiego, którego choreografię opracowała nasza choreografka Agnieszka Dudek, muzykę Aurelia Bogocka-Prokocka, a śpiew Wojciech Knaś. Mamy nadzieję na to, że podobnie jak rok temu, nasze występy przypadną do gustu festiwalowej publiczności - powiedział przed wyjazdem do Żywca Piotr Szewczyk.

 

Festiwal Tygodnia Kultury Beskidzkiej trwał będzie do niedzieli. "Ziemia Myślenicka" jest jednym sponad setki zespołów, jakie pojawią się na festiwalowych scenach.

 

Tekst i fot.: (MH)

Copyright © 2006 Zespół Pieśni i Tańca Ziemia Myślenicka. Partner: Paintball Kraków - Myślenice Projekt i wykonanie: Agencja Hotmind.