3 czerwca 2020 r.
 Polska i Indie w pigułce

Polska i Indie w pigułce

 

Na zaproszenie Zespołu Pieśni i Tańca "Ziemia Myślenicka" od jutra do końca lipca w Myślenicach gościć będzie 20-osobowa grupa teatralna z Ryan International School w New Delhi w Indiach.

 

Przy tej okazji wystąpi ona w Myślenicach i Krakowie, odwiedzi Kopalnię Soli w Wieliczce, zwiedzi Kraków, a także spotka się z tutejszą młodzieżą.

 

Podczas pobytu w Myślenicach hinduscy aktorzy dadzą popis swoich umiejętności aktorskich i tanecznych podczas specjalnego koncertu, który odbędzie się w Myślenickim Ośrodku Kultury i Sportu w najbliższą sobotę o godzinie 17 (wstęp bezpłatny). Niezwykłe widowisko będzie tradycyjną opowieścią hinduską opracowaną w wersji scenicznej.

 

- Grupa, która będzie u nas gościć, to już prawie profesjonaliści. Występowali już w kilkunastu krajach świata, a ich wizyta w naszym kraju jest częścią europejskiego tournée zespołu i nie jest bez związku z naszym wyjazdem do Indii, jest to bowiem ta sama grupa, która w sierpniu będzie nas tam gościć - mówi Piotr Szewczyk, kierownik artystyczny ZPiT "Ziemia Myślenicka".

 

W Myślenicach na gości czekać będzie atrakcja w postaci wyjazdu kolejką na górę Chełm. Niemniej interesujący będzie też dla wielu z nich dzień, w którym zostaną oni ugoszczeni w domach członków myślenickiego zespołu.

 

- Będzie on okazją do poznania polskiej kultury i rzeczywistości - twierdzi Piotr Szwczyk.

 

Organizatorem pobytu grupy w Myślenicach jest tutejszy Ośrodek Kultury i Sportu, Zespół Pieśni i Tańca "Ziemia Myślenicka", Indyjsko-Polskie Stowarzyszenie na rzecz Rozwoju Kultury i zaprzyjaźniony z zespołem prywatny sponsor Stanisław Filipek.

 

(KAR)

Copyright © 2006 Zespół Pieśni i Tańca Ziemia Myślenicka. Partner: Paintball Kraków - Myślenice Projekt i wykonanie: Agencja Hotmind.