23 października 2020 r.
 Ze sceny na scenę

Ze sceny na scenę

  

Przed członkami Zespołu Pieśni i Tańca "Ziemia Myślenicka" jeden z najbardziej gorących, tak w sensie dosłownym, jak i w przenośni, sezon. Już w sierpniu zespół wyruszy na podbój Polski, Węgier i Indii.

 

3 sierpnia "Ziemia Myślenicka" weźmie udział w Międzynarodowym Festiwalu "Tydzień Kultury Beskidzkiej", podczas którego przez cztery dni na scenach w Żywcu, Oświęcimiu, Wiśle i Szczyrku prezentować będzie swój bogaty program artystyczny.

 

- To bardzo duże wyróżnienie dla "Ziemi Myślenickiej" i dowód na uznanie naszej pracy artystycznej. W festiwalu będziemy uczestniczyć przez cztery dni, a to maksymalna ilość dni, jaka w regulaminie przewidziana jest dla zespołów z Polski. Wystąpimy tam obok grup z całego świata, między innymi Nowej Zelandii, Turcji i Meksyku - mówi Piotr Szewczyk, kierownik organizacyjny "Ziemi Myślenickiej".

 

Wkrótce po powrocie z TKB muzycy, tancerze i śpiewacy ponownie spakują walizki, aby tym razem wyjechać na Węgry. Przez osiem dni członkowie zespołu będą gościć w partnerskiej dla Myślenic miejscowości Csopak.

 

- Wyjazd na Węgry, to bardzo ważna pozycja w naszych planach wakacyjnych. Weźmie w nim udział cały zespół, czyli ponad 55 osób, a jest on nagrodą za całoroczną pracę, a tej było niemało, jako że "Ziemia Myślenicka" przez minione miesiące koncertowała niemal w każdy weekend. - mówi Piotr Szewczyk.

 

Tuż po powrocie z Csopaku, tym razem 23-osobowa grupa wyleci na dwutygodniowe tourneé do Indii, gdzie będzie prezentować dorobek polskiej kultury podczas Międzynarodowego Festiwalu Form Artystycznych w New Delhi.

 

- To nasz drugi tak daleki wyjazd, po tym jak zespół koncertował w Japonii. Wyjazd do Indii możliwy jest dzięki środkom finansowym z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego przewidzianym w ramach programu operacyjnego "Promocja polskiej kultury za granicą" oraz pomocy Urzędu Miasta i Gminy w Myślenicach w ramach mecenatu nad zespołem - dodaje Piotr Szewczyk.

 

Po tych wojażach "Ziemia Myślenicka" zaplanowała koncert galowy w Myślenickim Ośrodku Kultury i Sportu. Będzie on okazją do podsumowania rocznej pracy artystycznej, a także do oficjalnego rozpoczęcia przygotowań do jubileuszu 20-lecia działalności.

 

- Na październikowy koncert chcemy zaprosić ekspertów z polskiej Sekcji CIOFF - Międzynarodowej Rady Stowarzyszeń Folklorystycznych, organizacji, o członkostwo w której się ubiegamy - kończy Piotr Szewczyk.

 

(KAR)

Copyright © 2006 Zespół Pieśni i Tańca Ziemia Myślenicka. Partner: Paintball Kraków - Myślenice Projekt i wykonanie: Agencja Hotmind.