3 czerwca 2020 r.
 Egzotyczne tournée

Egzotyczne tournée

"Ziemia Myślenicka" wystąpi w Indiach

 

Tancerze ZPiT "Ziemia Myślenicka" będą mogli zaprezentować swoje umiejętności w egzotycznym kraju 

 

Zespół Pieśni i Tańca "Ziemia Myślenicka", pełniący jednocześnie rolę Reprezentacyjnego Folklorystycznego Zespołu Miasta i Gminy Myślenice, w ramach projektu: "Promocja polskiej kultury ludowej za granicą" weźmie udział w Międzynarodowym Festiwalu Form Artystycznych w... New Delhi.

 

Będzie to absolutnie pierwszy małopolski, a także polski zespół, jaki weźmie udział w tym prestiżowym festiwalu. Jak poinformował nas kierownik ZPiT "Ziemia Myślenicka" Piotr Szewczyk, festiwal w New Delhi co roku gromadzi kilka tysięcy artystów z takich krajów, jak: Indie, Sri Lanka, Nepal, Bangladesz, Wietnam, Uzbekistan, Kazachstan i Rosja. Impreza organizowana jest przez Ryan International School, jedną z największych sieci szkół prywatnych w Indiach.

 

Wyjazd "Ziemi Myślenickiej" do Indii dofinansowany zostanie przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu operacyjnego: "Promocja polskiej kultury ludowej za granicą". Specjalna konferencja prasowa w tej sprawie zwołana zostanie w piątek. Podczas niej kierownictwo "Ziemi Myślenickiej" przybliży szczegóły projektu "Zachowanie dziedzictwa polskiej kultury ludowej", mającego na celu zakup strojów dla zespołu oraz zdradzi szczegóły wyjazdu na festiwal do Indii. Konferencja prasowa odbędzie się w sali kameralnej Myślenickiego Ośrodka Kultury i Sportu o godzinie 12. ZPiT "Ziemia Myślenicka" zaprasza na nią wszystkich zainteresowanych.

 

Tekst i fot. (MH)

Copyright © 2006 Zespół Pieśni i Tańca Ziemia Myślenicka. Partner: Paintball Kraków - Myślenice Projekt i wykonanie: Agencja Hotmind.