23 października 2020 r.
 Ekipa na schwał

Ekipa na schwał

Ekipa "majstrów" w komplecie

 

Młodzież z Zespołu Pieśni i Tańca "Ziemia Myślenicka" postanowiła udowodnić, że dla chcącego nie ma nic trudnego i sama wykonała remont garderoby w Myślenickim Ośrodku Kultury i Sportu.

Mówią o sobie, że nie są fachowcami i że remontami nie zajmują się na co dzień. Tymczasem efekty ich pracy zdają się świadczyć o zupełnie czymś innym. Trudno się zatem dziwić, że nazwali się "majstrami". Garderoba, którą odświeżyli młodzi członkowie ZPiT "Ziemia Myślenicka", służy do przechowywania strojów, jakich używają tancerze. Grupa remontowa poświęciła na pracę swój wolny czas, jaki przysługuje jej podczas ferii zimowych. Pomieszczenia garderoby nie widziały pędzla i farby od dobrych kilku lat.

- Kilka osób, dziewcząt i chłopców, podjęło się naprawdę trudnego zadania. Przez cztery dni ciężko pracowali remontując lokal. Cała operacja wymagała nie lada umiejętności, których zespołowej ekipie remontowej nie brakowało - powiedział kierownik organizacyjny "Ziemi Myślenickiej" Piotr Szewczyk.

Piętnastu młodych ludzi z zespołu każdego dnia o godzinie 8 rano rozpoczynało swoją pracę. W ruch szły pędzle, wałki, szczotki i inne atrybuty malarskiego rzemiosła. Pomieszczenie, choć niewielkie, nie było łatwym obiektem do tego typu prac. Szafy, w których przechowywane są kostiumy, zostały tak zaprojektowane, że trudno było je przesunąć, rozebrać czy wynieść. Dlatego konieczne było zachowanie dużej precyzji i cierpliwości do tego, aby przygotować w ogóle garderobę do remontu. "Majstrowie" poradzili sobie jednak doskonale. Teraz odremontowana garderoba czeka na kostiumy, które podobnie jak wcześniej sam lokal, zostaną poddane gruntownemu czyszczeniu.

Dzięki wsparciu ze strony burmistrza miasta i gminy Myślenice "Ziemia Myślenicka" po prawie 20 latach może wreszcie poddać całą swoją garderobę czyszczeniu chemicznemu. To konieczny zabieg ze względu na wartość kostiumów. Mamy ich w sumie ponad 200. Trzeba koniecznie poddać je renowacji. Jesteśmy niezwykle wdzięczni, że gmina zrozumiała naszą potrzebę i wsparła nas w tak ważnej sprawie - dodaje Piotr Szewczyk. - Niniejszym składam serdeczne podziękowania dla zespołowej ekipy remontowej w składzie: Aleksandra Dzieża, Danuta Pitala, Izabela Starzec, Joanna Klimala, Monika Tomaszewska, Magdalena Starzec, Gabriela Prokocka, Urszula Kozieł, Dariusz Konarski, Kamil Kmieciak, Łukasz Górecki, Piotr Motyka, Stanisław Pitala, Tomasz Bizoń, Tomasz Bogacz, Zbigniew Bizoń.

Tekst i fot. (MH)

Copyright © 2006 Zespół Pieśni i Tańca Ziemia Myślenicka. Partner: Paintball Kraków - Myślenice Projekt i wykonanie: Agencja Hotmind.