23 października 2020 r.
 Liczą na zwycięstwo

Liczą na zwycięstwo


Zespół Pieśni i Tańca Ziemia Myślenicka przystąpił do ogólnopolskiego konkursu grantowego Polskiej Fundacji Dzieci i Młodzieży oraz Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności „Równać szanse 2005”. Wystartował z programem warsztatów „Wczoraj i dziś – ja i moje miasto”.

– Projekt przygotowywały trzy osoby. Ale w prace nad nim zaangażowany był cały zespół. To nasz pierwszy taki projekt. Do tej pory nie staraliśmy się o pieniądze z konkursów grantowych. Widzimy w tym dla nas szanse – mówi Ewa Gomulak, kierownik organizacyjny Zespołu Pieśni i Tańca Ziemia Myślenicka.

Warsztaty „Wczoraj i dziś – ja i moje miasto” to inicjatywa, w której połączono ścieżkę regionalną obejmującą zagadnienia związane z muzyką, tańcami i śpiewem, samorządem terytorialnym i prawami człowieka oraz młodzieżowym wolontariatem. Zajęcia będą adresowane do młodzieży z terenu gminy Myślenice w wieku od 15 do 26 lat.

– Mamy nadzieje, że uda nam się zdobyć dofinansowanie. Jeśli nie, to będziemy starć się gdzie indziej – informują autorzy projektu. (pisz)

Copyright © 2006 Zespół Pieśni i Tańca Ziemia Myślenicka. Partner: Paintball Kraków - Myślenice Projekt i wykonanie: Agencja Hotmind.