1 grudnia 2020 r.
 Ziemia Myślenicka nie próżnuje

Zespół wraca na festiwal kultury beskidzkiej

Po kilkunastu latach przerwy Zespół Pieśni i Tańca Ziemia Myślenicka wraca na deski prestiżowego festiwalu folklorystycznego – Tydzień Kultury Beskidzkiej. Zespół zaprezentuje się z 45 minutowym programem na scenach w Żywcu i Ujsołach.

– Udział w tych uroczystościach świadczy o dobrym poziomie zespołu. Na festiwal kwalifikowane są tylko najlepsze grupy folklorystyczne. Dla nas to naprawdę duże wyróżnienie – mówi Piotr Szewczyk, kierownik Zespołu Pieśni i Tańca Ziemia Myślenicka.

Tydzień Kultury Beskidzkiej to najstarszy, największy i najdłużej trwający w Europie festiwal folklorystyczny. W tym roku przypada jego 47 edycja.

– Podczas naszej festiwalowej prezentacji przedstawimy suitę łętowsko tokarską, typową dla naszego regionu, a także suitę śląską, solowy popis da również kapela. Mamy nadzieję, że nasz występ przypadnie publiczności do gustu – mówi Piotr Szewczyk.

Ziemia Myślenicka spędza te wakacje bardzo pracowicie. Zespół ma już za sobą prezentację w Bełchatowie podczas międzynarodowego festiwalu tradycji „Sobótki Adama i Ewy”, a także w Myślenicach w trakcie dni miasta.

– Już 4 sierpnia, będzie można nas zobaczyć podczas biesiady folklorystycznej z udziałem zespołów z Francji i Węgrzech. Serdecznie zapraszam na ten wyjątkowy koncert do Myślenickiego Ośrodka Kultury i Sportu o godzinie 17 – dodaje Piotr Szewczyk. (anka)

Copyright © 2006 Zespół Pieśni i Tańca Ziemia Myślenicka. Partner: Paintball Kraków - Myślenice Projekt i wykonanie: Agencja Hotmind.