3 czerwca 2020 r.
 z nową suitą

suitą rzeszowską


Sala Myślenickiego Ośrodka Kultury i Sportu wypełniona była po brzegi. Już dawno na koncercie Zespołu Pieśni i Tańca Ziemia Myślenicka nie było takich tłumów. Członkowie zespołu, w czasie występu, nie kryli wzruszenia – liczba sympatyków potwierdziła, że warto było poświecić wiele godzin na próby.

Zespół Pieśni i Tańca Ziemia Myślenicka obchodzi w tym roku jubileusz 20-lecia istnienia i 18-lecie działalności artystycznej. Podczas koncertu zaprezentowali swój tradycyjny program, ale zatańczyli także po raz pierwszy suitę rzeszowską.

– Brakuje nam jeszcze strojów, dlatego balet wystąpi w strojach wypożyczonych z domu kultury w Wadowicach. Mamy nadzieję, że podczas następnego koncertu będziemy mieli własne stroje – mówi kierownik zespołu Piotr Szewczyk.

Zakup strojów dla zespołu potwierdza burmistrz Maciej Ostrowski. Podkreśla, że gmina dołoży starań, by zrealizować marzenia Ziemi Myślenickiej, bo to przecież wizytówka miasta i gminy.

Obok tańców rzeszowskich zespół zaprezentował suitę śląską. Swoimi repertuarem pochwalił się też chór, który zaśpiewał m.in. „Owiesek” i „Kołysankę”. (anka)

 

Copyright © 2006 Zespół Pieśni i Tańca Ziemia Myślenicka. Partner: Paintball Kraków - Myślenice Projekt i wykonanie: Agencja Hotmind.