1 grudnia 2020 r.
 Dstali brawa na stojąco

Zespół Ziemia Myślenicka zadowolony z występów podczas Tygodnia Kultury Beskidzkiej

Cztery dni na scenach Tygodnia Kultury Beskidzkiej – to najdłużej, ile zespoły polskie mogą występować podczas festiwalu. Zespół Pieśni i Tańca Ziemia Myślenicka powrócił tam po kilkunastu latach przerwy i od razu zawojował publiczność.

Myśleniczanie dali podczas Tygodnia Kultury Beskidzkiej sześć koncertów, z czego cztery na największych scenach – w Szczyrku, Żywcu, Oświęcimiu i Wiśle. Dwa solowe koncerty dały kapela i chór.

Ziemia Myślenicka przygotowała 45-minutowy program, na który składały się: pieśni i tańce rzeszowskie, kujawiak z oberkiem, krakowiak oraz pieśni z okolic Fałkowic i Wiśniowej. Kapela zagrała także utwór muzyczny „Kołysanki”.

– Zostaliśmy bardzo ciepło przyjęci. Publiczność bardzo żywo reagowała podczas naszych występów. Zresztą, występowaliśmy w bardzo dobrym czasie – tuż przed lub tuż po największych gwiazdach festiwalu. Otrzymywaliśmy gromkie brawa, zdarzały się owacje na stojąco. Publiczność chciała, żebyśmy bisowali, ale program festiwalu jest sztywny i niestety nie mogliśmy bisować – mówi Piotr Szewczyk, kierownik organizacyjny zespołu.

Publiczność dopisała na każdym, koncercie. Członkowie zespołu podkreślają, że podczas ich występów wyraźnie się ożywiała.

– To czuć ze sceny, to widać po twarzach oglądających. Ludzie mówili nam po występach, że mamy lekkość w tańcu i że widać, że się nim cieszymy  – mówi Piotr Szewczyk.

Podczas festiwalu wielokrotnie podkreślano, że Ziemia Myślenicka to niezwykła wizytówka gminy i miasta, że takie zespoły mogą starać się o dotacje i otrzymywać je.

– Jesteśmy zadowoleni z tego wyjazdu. Zaprezentowaliśmy się dobrze, a także mieliśmy okazję obejrzeć występy wspaniałych zespołów. No i najważniejsze: byliśmy bardzo miło i ciepło przyjęci. To są naprawdę szczególne chwile dla wszystkich członków zespołu – mówi Piotr Szewczyk.

W Tygodniu Kultury Beskidzkiej uczestniczyły 53 osoby z zespołu. Wyjazd sfinansowały Urząd Miasta i Gminy Myślenice oraz Myślenicki Ośrodek Kultury i Sportu. (anka)

Copyright © 2006 Zespół Pieśni i Tańca Ziemia Myślenicka. Partner: Paintball Kraków - Myślenice Projekt i wykonanie: Agencja Hotmind.