23 października 2020 r.
 Nad słonecznym Balatonem

Nad słonecznym Balatonem

Delegacja z Myślenic z Zespołem Pieśni i Tańca Ziemia Myślenicka i Kołem Gospodyń z Górnego Przedmieścia na czele, gościła w Csopak. To węgierskie miasto od roku jest partnerem gminy Myślenice.

Burmistrz Maciej Ostrowski bardzo dobrze ocenia partnerstwo.

Do Węgier myślenicka delegacja pojechała na zaproszenie tamtejszych władz. Gościli tam trzy dni. W tym czasie wspólnie z tamtejszym samorządem i mieszkańcami miasta, polska delegacja zorganizowała „Dzień polski w Csopaku”. Mieszkańcy zaprzyjaźnionego z Myślenicami miasta, mogli poznać nie tylko obyczaje, tradycję i kulturę naszego kraju, ale także niepowtarzalną polską kuchnię. Było to możliwe dzięki paniom z Koła Gospodyń z Górnego Przedmieścia.

Dzień polski, a właściwie „Dzień Myślenic”, który zorganizowano w Csopaku odbywał się w ramach organizowanych w tym czasie „Dni Csopaku”. Cieszył się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców Csopaku, a także przebywających tam turystów. Prawdziwą burzą oklasków nagrodzone zostały występy Zespołu Pieśni i Tańca „Ziemia Myślenicka”.

Źródło: Gazeta Krakowska
Autor: Anna Stożek

Copyright © 2006 Zespół Pieśni i Tańca Ziemia Myślenicka. Partner: Paintball Kraków - Myślenice Projekt i wykonanie: Agencja Hotmind.