3 czerwca 2020 r.
 Ziemia Myślenicka już w Indiach

Wrócą 11 września

Zespół Pieśni i Tańca Ziemia Myślenicka jest już w Indiach. Przez najbliższe kilkanaście dni będzie reprezentował polską kulturę podczas Międzynarodowego Młodzieżowego Festiwalu Form Artystycznych. To tournee kończy pracowite wakacje myślenickiego zespołu. Przed wyjazdem zapewniali, że nie zawiodą naszych oczekiwań.

Zanim 23-osobowa grupa wyjechała, Piotr Szewczyk – kierownik organizacyjny ZPiT Ziemia Myślenicka, zwołał wszystkich na odprawę.

– Emocje są ogromne. Wiem, ale musimy się uzbroić w cierpliwość przede wszystkim na lotnisku. W zamieszaniu nie trudno o pomyłki – mówił.

Potem już tylko sprawdzanie bagaży – tych z kostiumami. Czy zabrane są wszystkie komplety strojów, w których będą występować, czy nie brakuje najdrobniejszej nawet rzeczy.

– Stres jest, ale wierzymy, że na miejscu będzie dobrze. Będziecie z nas dumni – zapewnił Piotr Szewczyk.

W Indiach zespół wystąpi w takich miastach jak: New Delhi, Amristar, Chandigarh, Ludhiana oraz Agra. Zespół da osiem koncertów. W repertuarze znajdą się tańce rzeszowskie w nowych, zakupionych niedawno strojach.

Wyjazd Zespołu Pieśni i Tańca Ziemia Myślenicka na festiwal do Indii, był możliwy dzięki dofinansowaniu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego (70 tys. zł) oraz Urzędu Miasta i Gminy w Myślenicach (30 tys. zł).

Źródło: Gazeta Krakowska
Autor: Anna Stożek

 

Copyright © 2006 Zespół Pieśni i Tańca Ziemia Myślenicka. Partner: Paintball Kraków - Myślenice Projekt i wykonanie: Agencja Hotmind.