1 grudnia 2020 r.
 Wspomnienia z Indii

Wspomnienia z Indii

Hinduskim tańcem i prezentami z Indii powitał Zespół Pieśni i Tańca Ziemia Myślenicka gości, którzy uczestniczyli w wernisażu wystawy Agnieszki Turskiej w Muzeum Regionalnym Dom Grecki. Zespół postanowił w ten właśnie sposób pochwalić się przed szerszą publicznością swoimi przygodami z pobytu w Indiach.

Myśleniccy tancerze przebywali w tym kraju przez dwa tygodnie. Pojechali tam na zaproszenie Ryan Intenational School. Uczestniczyli w Międzynarodowym Festiwalu Form Artystycznych, gdzie godnie reprezentowali nie tylko Myślenice i powiat myślenicki, ale także Polskę – wraz z jej folklorem i tradycją.
Podczas wernisażu w Domu Greckim młodzi tancerze z zespołu pochwalili się przed publicznością tańcem hinduskim, którego nauczyli się podczas warsztatów tańca, jakie odbywały się w ramach festiwalu. Nie zabrakło także tańca i muzyki polskiej.
Piotrek Szewczyk, kierownik organizacyjny ZPiT Ziemia Myślenicka opowiadał – odziany w oryginalny, hinduski strój – o przygodach, jakie zespół przeżywał w czasie pobytu w Indiach. Dziękował także tym wszystkim, którzy do tego wyjazdu się przyczynili.
– Kiedy po raz pierwszy wspomniałem o wyjeździe, o tym że moglibyśmy pojechać właśnie do Indii, niewielu wierzyło, ze to się uda. Dla niektórych był to pomysł równie egzotyczny, jak kraj, do którego chcieliśmy jechać. Dlatego dziękuję burmistrzowi Maciejowi Ostrowskiemu, ze uwierzył w ten szalony na początku pomysł i pomógł nam. Nie tylko współfinansując z funduszy gminnych wyjazd, ale także wspierając nas dobrym słowem – mówił Piotrek Szewczyk.
Podziękował także posłowi Markowi Łatasowi, który czuwał nad projektem – wyjazd zespołu do Indii w lwiej części sfinansowało Ministerstwo Kultury, które przyznało dotację na ten cel w wysokości 70 tys. zł.
– Dziękujemy, że uwierzyliście w nas, że nie machnęliście ręką na młode, szalone pomysły – dziękował Piotr Szewczyk.
Po występie, zespół zaprosił wszystkich do obejrzenia slajdów z pobytu w Indiach – oczywiście z komentarzem zespołowych podróżników.

Źródło: Gazeta Krakowska
Autor: Anna Stożek

 

Copyright © 2006 Zespół Pieśni i Tańca Ziemia Myślenicka. Partner: Paintball Kraków - Myślenice Projekt i wykonanie: Agencja Hotmind.