1 grudnia 2020 r.
 
Było kolorowo i egzotycznie

Zespół z Indii na scenie ośrodka kultury

  Myślenicki Ośrodek Kultury i Sportu zapraszał w sobotni wieczór wszystkimi kolorami tęczy. Z daleka słychać było muzykę - egzotyczną, tajemniczą. Na scenie widowiskowej wystąpił zespół teatralny z New Delhi, którego pobyt w Myślenicach to zasługa Zespołu Pieśni i Tańca ''Ziemia Myślenicka''.
  Jak już pisaliśmy, hinduska grupa teatralna z Ryan International School w New Delhi przyjechała do Myślenic w środę. Oprócz zwiedzania miasta i okolic, młodzi artyści pokazali swój program w dwóch - poza Myślenicami - miejscach. W Krakowie i Dąbrowie Górniczej. Podczas każdego koncertu spotkali się z dużym uznaniem publiczności.
  Tak było też w Myślenicach. Już przy wejściu witały wszystkich kolorowe lampiony uwieszone u sufitu. Z pięknym uśmiechem do udziału we wspólnej zabawie zachęcały dziewczęta z grupy teatralnej. W imieniu gospodarzy, Zespołu Pieśni i Tańca Ziemia Myślenicka, witał gości Piotr Szewczyk w stroju rzeszowskim.
  Zanim rozpoczęło się przedstawienie, w holu można było porozmawiać z aktorami i tancerzami, a także zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia.
  Przedstawienie, w którym dominowały muzyka, taniec i śpiew, było klasyczną bajką z morałem - opowiedzianą przez artystów w niecodzienny dla polskiego widza sposób. Ważny był każdy gest, kolor, ruch ciała. Swoje robiła także muzyka i sposób bycia na scenie młodych artystów.
  Zespół Pieśni i Tańca Ziemia Myślenicka, który zaprosił Hindusów do Myślenic, będzie teraz intensywnie ćwiczył. Tak jak Hindusi zachwycili Polaków, tak Ziemia Myślenicka chce zachwycić Indie.

Autor: Anna Stożek
Źródło: Gazeta Krakowska
Copyright © 2006 Zespół Pieśni i Tańca Ziemia Myślenicka. Partner: Paintball Kraków - Myślenice Projekt i wykonanie: Agencja Hotmind.