1 grudnia 2020 r.
 
Ziemia Myślenicka pilnie trenuje

  Sierpień zapowiada się bardzo pracowicie dla Zespołu Pieśni i Tańca Ziemia Myślenicka. W pierwszym tygodniu wyjeżdża na Międzynarodowy Festiwal „Tydzień Kultury Beskidzkiej”, a w ostatnim - na tournée do Indii.
  Tydzień Kultury Beskidzkiej rozpoczyna się dla zespołu 3 sierpnia. Ziemia Myślenicka będzie tam gościć przez cztery dni.
  - To duże wyróżnienie dla Ziemi Myślenickiej. Dla nas to dowód na docenienie naszej pracy artystycznej. Podczas festiwalu wystąpimy obok zespołów z całego świata, np. z Nowej Zelandii, Turcji i Meksyku. Co warte jest jeszcze podkreślenia, zaprezentujemy swój program na czterech największych scenach festiwalu - w Żywcu, Oświęcimiu, Wiśle i Szczyrku - mówi Piotr Szewczyk, kierownik organizacyjny Ziemi Myślenickiej.
  Po powrocie zespół nie będzie długo odpoczywać. Balet, chór i kapela wyjadą na osiem dni na Węgry, do Csopak, partnerskiego miasta Myślenic.
  - Na Węgry pojedzie cały zespół, ponad 55 osób. Jest to nagroda za całoroczną pracę. Przez ostatnie miesiące koncertowaliśmy prawie w każdy weekend. Wyjazd ten jest zasłużonym odpoczynkiem, ale nie oznacza to bynajmniej, że zespół nie będzie występował. Na Węgrzech zaplanowaliśmy parę koncertów z pełnym programem - mówi Piotr Szewczyk.
  Tuż po powrocie z Węgier, 23-osobowa grupa poleci do Indii, gdzie będzie prezentować dorobek polskiej kultury podczas Międzynarodowego Festiwalu Form Artystycznych w New Delhi. W planach są także występy w kilku innych miejscowościach. Na ten wyjazd zespół otrzymał dotację z Ministerstwa Kultury i z Urzędu Miasta i Gminy Myślenice.
  Po tych występach Ziemia Myślenicka zaplanowała wielki koncert galowy w Myślenickim Ośrodku Kultury i Sportu, który będzie okazją do podsumowania rocznej pracy. Będzie to także oficjalne rozpoczęcie jubileuszu 20-lecia działalności zespołu.
  - Na październikowy koncert chcemy zaprosić ekspertów z polskiej Sekcji CIOFF - Międzynarodowej Rady Stowarzyszeń Folklorystycznych. Zespół ubiega się członkostwo w tej prestiżowej organizacji - mówi Piotr Szewczyk.

Autor: Anna Stożek
Źródło: Gazeta Krakowska
Copyright © 2006 Zespół Pieśni i Tańca Ziemia Myślenicka. Partner: Paintball Kraków - Myślenice Projekt i wykonanie: Agencja Hotmind.