23 października 2020 r.
 
 
Zatańczą w New Delhi

  Zespół Pieśni i Tańca Ziemia Myślenicka pojedzie w sierpniu na dziesięciodniowe tournée do New Delhi (Indie). Tancerze i kapela wystąpią tam podczas Międzynarodowego Festiwalu Form Artystycznych.
  Wyjazd ten będzie nie tylko okazją do zaprezentowania kultury i folkloru ziemi myślenickiej, ale także całego kraju. Myśleniczanie zatańczą układy z całej Polski. Mieszkańcy New Delhi będą mogli zobaczyć m.in.: suity łętowsko-tokarską i rzeszowską.
  - Zespół Pieśni i Tańca Ziemia Myślenicka będzie pierwszym folklorystycznym zespołem z Polski, który wystąpi w Indiach. Dlatego chcemy zaprezentować jak najwięcej, jak najlepiej. Przewidzianych jest pięć-sześć koncertów i warsztaty tańca. Chcemy także zawieźć do Indii dzieła naszych twórców ludowych, m.in. bibułkowe kwiaty czy słomiane pająki - mówi Piotr Szewczyk, kierownik zespołu.
  Zespół otrzymał zaproszenie do uczestnictwa w festiwalu dzięki staraniom Grzegorza Dudy, byłego instruktora zespołu. Zaproszenie bezpośrednio do zespołu skierował Utkarsh Marwah, który jest dyrektorem festiwalu. W tegorocznej edycji uczestniczyć będzie pięć tysięcy osób z 15 krajów.
  Z Myślenic pojadą 23 osoby. Zespół dostał dofinansowanie z Ministerstwa Kultury (70 tys. zł) oraz z Urzędu Miasta i Gminy Myślenice (20 tys. zł).
  Oprócz tańców polskich, które opracowała choreograf Agnieszka Dudek, zespół zaprezentują dwa tańce hinduskie. To jeden z wymogów festiwalu. Dlatego młodzi tancerze ćwiczą pod okiem Anny Pietrzak z Ryan International School - koordynatorki projektu. Pod koniec lipca do Myślenic przyjedzie zespół z Indii, który zaprezentuje swój dorobek na scenie Ośrodka Kultury i Sportu.

Autor: Anna Stożek
Źródło: Gazeta Krakowska
Copyright © 2006 Zespół Pieśni i Tańca Ziemia Myślenicka. Partner: Paintball Kraków - Myślenice Projekt i wykonanie: Agencja Hotmind.