3 czerwca 2020 r.
 
Remontowa ekipa

  Członkowie Zespołu Pieśni i Tańca Ziemia Myślenicka postanowili wziąć sprawy w swoje ręce i odnowili swoją garderobę w Myślenickim Ośrodku Kultury i Sportu. Remont trwał cztery dni, a efekty przeszły oczekiwania sceptyków, którzy radzili: „Wynajmijcie fachowca”.
  Młodzi członkowie zespołu pieśni i tańca poświęcili ferie, żeby poprawić warunki, w jakich przebierają się przed koncertami oraz w jakich przetrzymywane są ich stroje.
  - Kilka osób, dziewczyny i chłopcy, podjęli się naprawdę trudnego wyzwania. Żadne z nas nie jest fachowcem a efekty naprawdę są zadawalające - mówi Piotr Szewczyk, kierownik organizacyjny Ziemi Myślenickiej.
  Odnawiania podjęło się 15 osób. Zaczynali o ósmej rano. Pomieszczenie, choć niewielkie, nie było łatwe do pomalowania. Szafy, w których przechowywane są kostiumy, zostały tak zaprojektowane, że trudno było zrobić z nimi cokolwiek - przesunąć, rozebrać, a nawet wynieść. Ale poradzili sobie.
  Odremontowana garderoba czeka teraz na kostiumy, które zostaną wkrótce poddane gruntownemu czyszczeniu.
  - Dzięki wsparciu burmistrza Macieja Ostrowskiego, zespół po prawie 20 latach podda całą swoją garderobę czyszczeniu chemicznemu. To konieczny zabieg ze względu na wartość kostiumów, którymi dysponujemy a jest ich ponad dwieście - mówi Piotr Szewczyk.

Autor: Anna Stożek
Źródło: Gazeta Krakowska
Copyright © 2006 Zespół Pieśni i Tańca Ziemia Myślenicka. Partner: Paintball Kraków - Myślenice Projekt i wykonanie: Agencja Hotmind.